O nás

Už jako malé dítě jsem měla slabost pro přírodu a zvířata, zvláště pro psy. Přírodu obdivuji a chovám vůdči ní a jejím principům respekt. Čerpám v ní klid a inspiraci. Mám ráda vlky a hyerarchii vlčí smečky. Způsoby jakými komunikují a loví, vychovávají svá mláďata a to, jak vnímají jednotlivé členy smečky. Princip vlčí smečky je stále dost blízký způsobu fungování dnešní domestikované psí smečky. A já se snažím své psy vychovávat a učit pomocí těchto jasných pravidel. Pro své psy se snažím být spolehlivým partnerem a vůdcem naší lidsko-psí smečky. Všechny aktivity děláme společně s láskou, úctou jeden k druhému a pro radost všech zůčastněných. Miluji své psy a cítím, že oni stejně tak milují mě. Nedovedu si svůj život představit bez nich, byl by tak nějak prázdný.

Náš první pejsek se jmenoval Čertík. Byl to rodinný pejsek žijící na zahradě u našeho domku a byl prvním pro mě i mé rodiče. Čertík byl kříženec, černé barvy srsti a malého vzrůstu. Byl můj vychytralý a roztomilý kamarád. Kolikrát jsem u něj sedávala před boudou, hladila ho a povídala mu. Pokaždé se tvářil, že mi rozumí. Tento pejsek však zemřel několik dnů před mými narozeninami ve svých sedmi letech a mě po něm bylo velice smutno.

Věděli jsme, že potřebujeme nového psího kamaráda. Proto jsem se s taťkou vydala do útulku v Plzni na Valše. Ten den tam zrovna natáčeli pořad "Chcete mě?" s Martou Kubišovou a my jsme museli chvíli čekat. Vyplatilo se počkat. Po natáčení běhalo v areálu několik psů navolno a mezi nimi moje první fenečka. Okouzlila mě fenka německého krátkosrstého ohaře a já jsem zaujala ji. Proto když se na mě táta po chvíli otočil s dotazem, jestli si tuto fenku vezmeme, měla jsme ji již v náruči a smála se na celé kolo. A tak jsme si domů přivezli nohaté roztomilé temperamentní štěně. Jmenovala se Agnes, ale říkali jsme jí Agi. Byla také pouze venkovním pejskem žijícím v okolí domku. Byla mojí první zkušeností s výcvikem a péčí o psa a také první zkušeností s loveckým plemenem. Agi se dožila 10 let a také po ní mi zůstalo v srdíčku prázdné místo.

 

Nevzdala jsem se snu mít dalšího pejska, ale přála jsem si ho mít za jiných pravidel. Vždycky jsem chtěla poznat, jaké to je s pejskem žít doma, být víc v kontaktu a tvořit opravdovou smečku. Tento sen se mi splnil až když jsem se odstěhovala ke svému příteli. Ve výběru plemene jsem měla také jasno. Zlatý retriever pro mě zvítězil ve všech parametrech. Obdivuji povahu a všestrannost tohoto plemene stejně tak, jako jeho oddanost. Na základě doporučení chovatelů, které jsem oslovila, jsem si zamluvila štěňátko pejska v Chovatelské stanici Santana Golden paní Michaely Melionové ze zajímavého spojení Clara Christmas the Best Baron a Ch Fairy Jack Is Friendly. 10.03.2007 jsme si přivezli pejska Daggiho, celým jménem Easy To Be Santana Golden. Můj život se naprosto změnil.

 

Daggi je láska na první pohled. Při první návštěvě u Míšy se nejvíc předváděl, nosil hračky, přiběhl nás přivítat, zajímal se o vše kolem a také se mi dlouze zadíval do očí, čímž mě totálně odzbrojil. Od malinka byl velice klidný a rozumný. Tím si od našich přátel vysloužil přezdívku "inženýr" =). Když byl štěňátko, vypadal jako lachtaní mládě. Kamarádky, za které vděčím také Daggimu, mě přesvědčili, abychom zkusili klubovou výstavu na Konopišti, třídu štěňat. Nemuseli mě dlouho přemlouvat. Začali jsme poznávat co je výstavní postoj, jak to chodí na výstavách, jací jsou lidé kolem výstav - chovatelé. Daggi se na své první výstavě krásně předváděl a umístil se jako Velmi nadějný 3, měla jsem velikou radost. Učili jsme se navzájem a dělali spoustu chyb. Díky Daggimu jsem se naučila stříhat goldeny, vystavovat a připravovat na zkoušky lovecké upotřebytelnosti, zorientovala jsem se na trhu psích krmiv. V současné době má Daggi titul CHCZ a je čekatelem Polského šampiona krásy, je chovným psem a má složeny OVVR a Klubové podzimní zkoušky. Ráda bych s ním pokračovala dalšími zkouškami a zkusila atakovat i vyšší výstavní tituly.

 

Touha mít vlastní chovatelskou stanici Zlatých retrieverů ve mě neustále narůstala ruku v ruce s pocitem, že psí parťák je to pravé, co Daggimu schází. Dlouho jsem vybírala spojení, které mě osloví. Nakonec jsem se rozhodla vzít si fenečku od mé kamarádky a chovatelky Hannelore Rebernig z Rakouska. Její fenečka mě zaujala na Klubové výstavě Retrieverů na Hluboké nad Vltavou, kde získala právem titul BOB. Shona se nádherně vystavovala a moc se mi líbí její exteriér a povaha. Shona je nositelkou mnoha titulů krásy a zároveň se s paničkou věnují working testům i loveckým zkouškám. Shona je také nositelkou titulu Trialer. Tatínkem mojí holčičky je známý krasavec Elliot z francouzské stanice Ashbury, který má rovněž výborný exteriér a rovněž je pracovně vedeným psem s titulem Trialer. 10.07.2010 jsem si vybrala fenečku Respectable´s Charmeuse. Měla červený obojek a byla k sežrání. Přilétla ke mně jako blesk a vrtící se mi vylezla až na hlavu. Celou mě olízala a krásně se na mě smála od ucha k uchu. Byla ten největší divoch, byla kouzelná. Říkám jí Mia a divoch je pořád. Roste z ní krásná psí slečna, je velice jemná a citlivá, zároveň však zbrklá, neunavitelná a rychlá. Nyní, když píšu tyto řádky, je Mia čekatelskou českého šampiona krásy i práce, dále čekatelkou šampiona Slovenska  pyšní se titulem Národní vítěz Slovenské republiky. S Miou se věnuji loveckým zkouškám i working testům, na výstavách se nám však taky daří. Také Mia je chovná fena.

 

Naše chovatelská stanice golden retrieverů "Charmeuse Fairytale" byla zaregistrována 17.09.2012 pod číslem 779/12 na seznam mezinárodně chráněných chovatelských stanic pod FCI. Naše chovatelská stanice je rodinného typu. Momentálně plánujeme vrh A na jaro roku 2013. 

 

 Golden Retriever Kennel Charmeuse Fairytale

  

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele