Mia se stala Vítězem KPZ v Hrádku u Rokycan a získala další titul CACT

27.10.2012

Ani tento víkend jsme nelenili a vydali se do terénu. Konkrétně na Klubové podzimní zkoušky do Hrádku u Rokycan, které byli současně posledními zkouškami pořádanými Retriever Klubem CZ v tomto roce. O zkoušky byl velký zájem, rychle byly obsazeny.

Přihlášenou jsem měla pouze Miu (Respectable´s Charmeuse). Na zkouškách se uvolnila 2 místa, což jsem se dozvěděla až ráno v hospůdce U Kozlerů, kde jsme měli sraz. Dlouho jsem se nerozmýšlela a přihlásila jsem i Daggiho (Ch CZ Easy To Be Santana Golden), který jel s námi jako talisman. Celý rok se mnou a s Miou trénoval a jezdil na všechny naše akce s námi, jako ten nejlepší parťák a opora. Daggi je taky šikovný a chuťový pes, od mala jsem s ním pravidelně trénovala, jen jsme ty naše tréninky nikde moc nezůročili.

 

nástup před zkouškou

nástup před zkouškou

 

sbor rozhodčích - judges

sbor rozhodčích, ředitel zkoušek, organizítoři a střelci

 

nástup

ještě jedna z nástupu

 

POdzimní zkoušky pod RK CZ

chvilka napětí - losujeme =) šťastný los č. 2 pro Miu a los č. 4 pro Daggiho

 

lenka

kamarádka Lenka s Clárkou si také losují

 

Počasí bylo vypečené, nejdřív pršelo, pak pro změnu sněžilo a mrzlo. Rozlosováni jsme byli do 4 skupin. Každá skupina měla svého vedoucího skupiny a 2 rozhodčí. Pro Miu jsem vylosovala los č. 2, pro Daggiho los č. 4. Ve skupině první jsme byli pouze dvě vůdkyně s pěti psy =) 3 flatí slečny s losem 1,3,5 a Mia s Daggískem za goldeny. Naše skupina začala slíděním s dohledávkou, hned potom byl marking. Pokračovali jsme vlečkou srstnatou, pak vlečkou pernatou. Další disciplínou byla chůze ... stále jsem šla s oběma psy na samé 4ky =)

A je tady naše poslední disciplína přinášení kachny z hluboké vody, kterou Mia zmákla na 4ky. Daggísek si mě nazávěr vychutnal, když po mém povelu aport nejdřív vyrazil správně přímo ke kusu, pak prudce zahnul vlevo, v domění, že takový břeh bude lepší pro promrzlého klepajícího se psa zimou. Konečně do vody zaplul a kus přinesl. Toto celé zaváhání na břehu trvalo pár vteřin, škoda, že to koumák takhle vymýšlel. Pak si ještě kachnu položil a po povelu aport mi ji donesl. Pomocná známka z přinášení tedy 2 a z disciplíny přinášení kachny z hluboké vody 3. S tímto hodnocením naprosto souhlasím. Asi se Ing. Daggimu nechtělo s kámoškou Miou do rozstřelu =)

rozstřel

rozstřelová parta - zleva los č. 2, 12,1,3

Mia on marking

několik vteřin před rozhodujícím markingem s Miou

marking 4

Miušíkův super rychlý návrat =)

 

hodnocení rozstřelu

posloucháme zhodnocení rozstřelu panem Kunešem

 

happy me

hrdá panička a šikovná Mia naslouchající myškám

 

Mia is Winner

potlesk pro vítěze, naše chvíle slávy =D

 

our prices

páni, tohle všechno je naše =)

Celé zkoušky dokončili pouze 4 psi s plným počtem bodů. Do rozstřelu šli flatky s losem č. 1 a č. 3 z naší první skupiny, pak Mia s losem č. 2 a kámoš golden Perry ze třetí skupiny s losem č. 12. Disciplínou pro rozstřel byl marking. Mia jej vystřihla ukázkově, čistě a rychle. Stala se tak Vítězem zkoušek a získala svůj druhý titul CACT. Přiblížila se tak zase o krůček k šampionovi práce ČR a s hrdostí zakončila letošní working sezonu =) Taky Daggi si vylepšíl svým výkonem výsledek z roku 2009. Jsem na oba své psy hrdá, s jakou oddaností a radostí oba pracovali ve sněžných podmínkách.

 

poháry vítězů

losy a poháry =)

 

my stars

unavení, ale šťastní =)

Chtěla bych moc poděkovat kamarádce Alče Janákové (CHS Golden Martha), která nás po celé zkoušky povzbuzovala a přidržovala mi střídavě moje chlupáče, taky děkujeme a gratulujeme kámošce Lence Formanové (CHS Apraxia Felon), která startovala s Clárkou a dokončila své první KPZ úspěšně ve III. ceně. Velké díky patří organizátorům manželům Klasnovým za dobrou organizaci a za dárečky, v neposlední řadě též řediteli zkoušek panu Blechovy, který byl naším vedoucím skupiny a umožnil nám zkoušky v tak hezkých honitbách MS Javor Hrádek. Na závěr děkuji všem, přátelům a rodině, kteří na nás celý den mysleli a drželi nám palce.

Díky fíky =)

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele