WT CUP Hluboká 2012

11.08.2012

 

O víkendu se konaly Working testy v krásném okolí zámku Hluboká pod záštitou Retriever Sport CZ. Chtěla jsem si s Miou (Respectable´s Charmeuse) zasoutěžit a zjistit, kde máme slabiny. Měli jsme obě velkou premiéru ve třídě puppy (E). Na výlet a jako talismany jsem vyvezla taky Daggiho a mojí mamku. Na místě srazu v Municích jsme byli jako první, až jsem byla trochu nervózní, jestli čekám na správném místě =)

 

 

 

working test - judges

zleva: president Retriever Sportu CZ Mirek Krejčí zahajuje WT s rozhodčími Mr. Fons Exelmans (BE) a Mrs. Andrea Böszörményi (HU)

Konkurence byla veliká a mezinárodní, ve třídě E bylo přihlášeno celkem 6 , z toho pouze 2 s českými vůdci. Navíc pro ostatní vůdce to byly v pořadí již několikeré WT. Posuzovali kvalitní zahraniční rozhodčí Mr. Fons Exelmans (BE) a Mrs. Andrea Böszörményi (HU). Celkem jsme splnili 5 úloh. Poslední disciplínu posuzovali oba rozhodčí společně. Disciplíny nebyly nijak zvlášť náročné. Byly však postaveny na základních dovednostech, ve kterých si každý našel svoji větší či menší mezeru. Posuzování obou rozhodčí bylo férové a korektní.

 

Mia

Respectable´s Charmeuse (Mia) na markingu z vody

 

Mia

břeh byl zrádný (rovnou hloubka), proto všem účinkujícím rozhodčí povolili pomoci psům ven z vody

Byla jsem nervózní víc než na loveckých zkouškách, kde se už alespoň orientuji a vím jak probíhají, jaké zvyklosti k nim patří. Moje nervozita se pochopitelně přenesla i na Miu. Pro nás obě bylo největší novinkou oproti loveckým zkouškám, že s námi v těsné blízkosti chodil rozhodčí a asistent a poblíž házeč dummy. Také jsem záhy začala vypouštět povel pro chůzi u nohy. Mia naštěstí improvizovala jako já a rychle pochopila i beze slova (snad k ní promlouval můj vyděšený výraz), co že se od nás čeká. Přesto, kolik toho pro nás bylo nového, se holka moje snažila jak jen mohla. O většinu bodů, o které jsme přišly, jsem ji bohužel připravila já sama, svým nedokonalým nastudováním zkušebního řádu. Půlnoční čtení a sledování videí z předešlých WT není nejlepší taktikou =D Toť mé ponaučení pro příště.

Přes moje příležitostné chyby, se rozhodčím celková práce Mii líbila a nechali nás projít s hodnocením Obstála s 45/100 body. Byla to pro nás obě cenná zkušenost a zpětně jsem moc ráda, že jsme startovali na WT CUP Hluboká 2012.

 

Me with Mr. President

slavnostní předání diplomu a vyhlášení vítězů

 

diplom

a tady je, náš první diplom z WT =D

Po konzultaci s trenérem Martinem Incédim a vydatném obědě jsme se vrátili na místo činu, kde tentokrát nastoupila třída Novice (L). Měla jsem tu čest dělat asistentku naší maďarské rozhodčí Andree a díky tomu sledovat výkony všech psů. Pro mě začátečníka (nadšence) bylo přínosné vidět posuzování paní rozhodčí na jednotlivých disciplínách a něčemu novému se přiučit. Výborné bylo, že se nám oba rozhodčí snažili poradit, jak se podobným chybám příště vyvarovat a jak správně trénovat. S maminou jsme se shodli, že jsou celé WT velmi divácky poutavé a zajímavé. Na večerním vyhlášení jsme s Miou obdrželi diplom za celkové 6. místo ve třídě E a věcné ceny také za moji asistenci.

Z našich 1. WT jsme přijeli ve 23 h domů, totálně unavení množstvím zážitků a informací. Přivezla jsem si spoustu nápadů co a jak cvičit a energii s motivací pokračovat tímto směrem.

V neděli WT pokračovali třídou M a S, kde byly k vidění dle očekávání ty nejlepší výkony pejsků a jejich vůdců. Škoda, že jsme tentokrát nemohli zůstat déle, ráda bych je viděla.

Organizátorům děkuji, že nás tak vřele a přátelsky přijali a chválím skvělou organizaci WT.

Kompletní výsledky a fotografie najdete zde.

Všem startujícím gratuluji. Naviděnou na příštím tréninku či WT =)

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele