Our 1844 km long trip =)

20.07.2012

 

Když jsem se kamarádce Alče svěřila, že mám cukání zkusit štěstí na výstavě ve Veľké Idě u Košic, řekla mi: "Nó, ty jsi tedy dobrá." (ale myslela tím, že jsem blázen, jet takovou dálku kvůli výstavě) =D O to větší radost jsem pak měla, když se rozhodla, že pojede se mnou. Aby nebylo Daggimu doma smutno, a taky aby na nás dával pozor nějaký chlap, vyvezli jsme ho taky.

 

Koupila jsem mu bezpečnostní postroj do auta a pro dostatek pohodlí jel s námi také polštářek s Patem a Matem od kolegyně Katky z práce. Když jsme u Alči naložili všechna nepostradatelná zavazadla, museli jsme se chechtat, jaká jsme výprava.

 

 

our crew

A je to! =D

 

Daggi

vyrážíme ve 20 h s úsměvem =)

Cesta ubíhala rychle a naštěstí bez jakýchkoliv komplikací. Byla jsem ráda, že jsme se mohli s Alčou střídat v řízení. Projeli jsme celé Slovensko a nad ránem byla v národním parku pořádná mlha. Na výstavišti jsme byli jako jedni z prvních.

V pátek 20.07.2012 se konala Národní výstava. Golden Retrivery posuzovala v kruhu č. 10 paní Tijana Konrad (SRB). Jako první z naší posádky se předvedla Saša (Velvet Charm Suprime Star). Moc jí to v kruhu slušelo, s veškerou elegancí se profesionálně předvedla a my jsme jí moc fandili. Nakonec obsadila krásné hodnocení Výborná 2 res. CAC ve třídě otevřené. Sašo a Alčo, moc gratulujeme!

 

Sasenka

Velvet Charm Supreme Star - Excellent 2 res. CAC in open class

Hned po Saše jsem nastoupila do třídy pracovní s Miou. Mia se paní rozhodčí očividně líbila, často po nás házela očkem, nebo se mi to možná zdálo. Mia získala ocenění Výborná 1 CAC a nakonec vybojovala i titul Národní vítěz Slovenska. Stala se tak čekatelem šampiona krásy Slovenska. Jsem moc šťastná a pyšná na mojí sladkou princeznu Miu.

 

working class females

Respectable´s Charmeuse v souboji o národního vítěze

 

Mia is National Slovakia winner

Respectable´s Charmeuse - "Mia" s kokardou Národní vítěz Slovenska

Po výstavě jsme se jeli ubytovat do penzionu Beryl v Košicích. Snad nejhezčí vzpomínky máme na večerní procházku centrem Košic. Příjemný letní večer, přívětiví a usměvaví lidé, kteří nás zastavovali, aby si pohladili naše psí trio a popovídali si, zajímavá prohlídka podzemí, spousta památek. Jedním slovem nádhera. Pořád jsme se smáli nebo si povídali.

 

our trio

zleva: Daggi + Saša + Mia - aneb trojlístek v zahradě =)

 

Alena with our dogs

podvečerní Alča s naší smečkou a big zvonem

 

canisterapeut Saša

canisterapeutka Saša s malým klukem

 

I´m happy

takhle jsem nejšťastnější - s Daggim, Miou a Sašenkou

Po vydatné procházce jsme nakrmili naše psiska a pak sebe odměnili vynikající vychlazenou "Pálavou" doplněnou různými dobrotami. Jako obvykle se všechna psiska i s hračkami nasáčkovala ke mně do postele. Jsou to mazlíci. =D

 

me with my loves

tuleni Mia a Daggi =)

 

Mia with Saša

taky Sašenka se přišla pomazlit se mnou a s Miou

Usnuli jsme, ani jsme nevěděli jak. Už v noci však začalo prudce pršet a vůbec nepřestalo,ba ani to nesláblo. Na sobotní Mezinárodní výstavu ve Veľké Idě jsme tedy vykoumali náhradní plán, jak přežít co nejdéle v suchu. Zaparkovali jsme šikovně na pevném podloží nedaleko našeho kruhu č. 4, kde Golden Retrievery posuzoval pan Attila Czegledi (HU). Alča statečně vyzvedla čísla, já jsem mezitím přendala feny na zadní sedačky v autě, aby měly více pohodlí ty naše modelky. Dění v kruhu jsme za zvuku bubnujícího deště sledovali přímo z auta až do poslední chvíle. Přestože jsme se snažili ještě před vstupem do kruhu chránit feny před deštěm dekami a deštníkem, stejně byli nakonec všichni od bláta až za ušima. Terén v kruhu byl hodně nerovný, nezpevněný a blátivý. Běh v něm byl o vyvrknutí nohy. Všichni byli stateční a rozhodčí v pláštěnce se v kruhu pohyboval plavmo střídavě letmo. Cestou domů jsme se smáli, že bychom ho příště ani nepoznali, když jsme z něj viděli pouze zmoklý obličej.

Nebudu ale zapovídávat jak jsme dopadli. Saša nastoupila do třídy otevřené, kde si ve velké konkurenci vyběhala Výbornou 3. Mia nastoupila do třídy pracovní, kde zabodovala a vyběhala si krásné hodnocení Výborná 1 CAC a ještě přidala res. CACIB. Je to moje šikulka =) Holky, obě zasloužíte velkou gratulaci, jste naše zlatíčka.

 

Mia

Respectable´s Charmeuse - working class - Excellent 1 CAC, res. CACIB

Daggísek si celý výlet moc užíval a dělal holkám talisman a psychickou podporu. Nejvíce ho bavilo sledovat módní přehlídku goldeních slečen z první řady s deštníčkem =D

 

Daggi

Ch CZ Easy To Be Santana Golden - "Daggi" náš talisman

Cestou domů přes Maďarsko jsme se na chvíli zastavili za kamarádkou a chovatelkou Ivett Hollar v chovatelské stanici Velvet Charm, odkud pochází naše Sašenka. Bylo to moc milé setkání mámy Reiny a dcery Saši. Zavzpomínali jsme, jak jsme odtud "malou pink" vezli domů.

 

mum Reina and daughter Saša

zleva: Ivett a Reina (CHS Velvet Charm) + Saša a Alena (CHS Golden Martha)

Domů jsme přijeli v půl třetí ráno a tachometr čítal neskutečných 1844 ujetých km celkem. Byl to úžasný výlet plný dojmů a zážitků. Více krásných fotek, jejichž autorkou je Alena Janáková, je k vidění na rajčeti.

Bylo to fajn, vite teta! =D

Tak zase příště.

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele