47. Podbrdská krajská výstava psů

09.06.2012

 

Dnes se v Rokycanech na letišti konala naše oblíbená krajská výstava psů a ani letos jsme zde nemohli chybět. Sešla se veselá parta a vyvezla jsem taky moji maminku. Počasí jako vždy vyšlo na výbornou, i když to v týdnu vypadalo na pořádný deštík. Organizátoři vše zvládli na jedničku.

 

my family

Moje všechno - Daggi a Mia

Golden Retrieveři se předváděli v kruhu č. 7 jako poslední ze seznamu dalších plemen a posuzoval je pan Vladimír Adlt. Na tohoto rozhodčího jsem se zvlášť těšila, neboť je jedním z mála, který z výstavy dělá skutečnou show. Vystavovateli i publiku zábavně říká, čeho si na kterém psu cení a co mu naopak vadí. Vystavovatelům poradí, kde dělají chybu a hlavně, posuzuje psy ve volném postoji. Žádná korekce nohou, hezky přirozený postoj, který odhalí případné odchylky od standardu. Také jsem si konečně nechala změřit Miu a zapsat jí zoubky. Pan Adlt naměřil Mie v kohoutku 54 cm, skus má nůžkový a chrup úplný. Máme tak splněnou poslední podmínku k uchovnění. Hurá =) Kdyby panička nebyla sklerózka zapomínáčková, už to mohlo dávno být ... =D

Na výstavě jsme fandili Daggiho manželce a dětem. Ve třídě dorostu se vystavoval pejsek Argus Ora Amiko (fialový pejsek). Svoji výstavní premiéru zvládl s paničkou doslova na výbornou, od pana rozhodčího si vysloužili hezký posudek a hodnocení Velmi nadějný 1. Argusku, rádi jsme tě viděli a moc vám gratulujeme. Máme z vás radost, jste skvělý tým. =)

 

argus

Argus Ora Amiko - 5 měsíců

Axikola Ora Amiko se předvedla s pánečkem Milanem také v dorostu. Byla to její druhá výstava a získala také hezký posudek a hodnocení Velmi nadějná 1. Axikola je správný uličník, je to neposeda a správný nebojsa. V kruhu se však předvádí hezky a ukázněně, jako by ta chytrolínka už věděla oč jde. Axi moc ti fandíme a máme z tebe velkou radost. Do CHS Ora Amiko posíláme óbr gratulace. Maminka štěňátek (Cherryl od Hradu Veveří) se předvedla ve třídě otevřené.

 

axikola

Axikola Ora Amiko - 5 měsíců

Daggi (Ch CZ Easy To Be Santana Golden) se utkal o Vítěze třídy vítězů s kámošem Bastíkem (Bastien z Makových dvorů). Pan rozhodčí nás nechal pořádně proběhnout, nakonec si přece jen vybral. Daggi si z kruhu odnesl hodnocení Výborný 1, Vítěz třídy a krásný pohárek do sbírky. Daggiho posudek najdete zde. Měla jsem z výhry velikou radost. =)

 

daggi

Ch CZ Easy To Be Santana Golden - 5 let

Mia (Respectable´s Charmeuse) se předvedla ve třídě pracovní. Panu rozhodčímu se líbila, dostala hezký posudek a hodnocení Výborná 1, Vítěz třídy a také si odnesla z kruhu krásný pohárek. Miin posudek najdete zde. Také mi dělá radost, mazlík =)

 

 Mia

Respectable´s Charmeuse - 2 roky

Krajského vítěze vyhrála Anetka s Abinkou a Tamíkem. Oběma moc gratulujeme k vítězství!

Odpoledne jsme ještě nastoupili do soutěže o Nejkrásnější pár psů. Z předvedení mého povedeného párečku jsem měla tentokrát radost, bohužel jsme letos nezaujali, šanci dostala jiná plemena. Nevadí, alespoň jsme se zůčastnili =)

 

nej-par

Daggi a Mia v soutěži o Nejkrásnější pár

Za spoustu krásných fotek, které najdete na rajčeti, děkuji kamarádce Alče janákové (CHS Golden Martha), také za milou společnost a skvělou atmosféru patří dík mamce a ostatním přátelům a známým.

 

adelka a daggi

Daggi s Adélkou

 

mia a adelka

Mia s Adélkou

 

duo

Daggi a Mia

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele