Speciální výstava retrieverů RK CZ - Konopiště 2014

31.05.2014

 

Na tento výstavní víkend jsem se moc těšila, málem jsme na něj však ani neodjeli.

Klubová výstava od RK CZ na Konopišti má pro mě zvláštní kouzlo. Je to moje první psí výstava, kterou jsem před sedmi lety zažila jak v roli diváka, tak rovnou i vystavovatele. Vidím to jako by to bylo včera, kdy mě kamarádka Alena Janáková (CHS Golden Martha) s Lenkou Formanovou (CHS Apraxia Felon) přemluvily, ať zkusím Daggiho vystavit ve třídě štěňat. Pro mě i pro Daggiho bylo vše nové, doposud nepoznané. Od paní rozhodčí Mrs. Janet Buckingham (GB) jsme tenkrát získali hodnocení Velmi nadějný 3. Byla jsem na své štěně moc hrdá a naše třetí místo jsem samou spokojeností obrečela. V lednu 2015 bude Daggimu 8 let, vstoupí tak do výstavní třídy veteránů. Daggi je můj pan pes, je někdy trochu paličatý a naprostý paničky závislák. Přestože v mých očích je pořád pašák, na konkurenci ve třídě šampionů, kde jsou psi na vrcholu kondice - převážně 3-4 letí, už zkrátka nemá. Přesto jsem se s ním letos chtěla s třídou šampionů na Konopišti naposledy důstojně rozloučit a proběhnout se s ním v kruhu právě tam, kde to před sedmi lety začalo. 

 

 

 

Jak jsem již předeslala, celý tento můj plán se poněkud zkomplikoval. 

Měla jsem přihlášeného Daggiho i Miu do třídy vítězů. Feny a psi se pochopitelně jako každý rok posuzovali zvlášť, každý ve svém kruhu. Řešila jsem tak klasický problém, jak zvládnout vystavit dva psi ve dvou kruzích ve stejný čas. Jelikož se třídou vítězů na této výstavě začíná, nebyla ani naděje, že mezi jednotlivými třídami u fen a psů vznikne časový rozdíl, který by mi dal šanci zvládnout to sama. Daggiho jsem si chtěla vystavit rozlučkově sama, Miu měl vystavit můj přítel Jirka. Bohužel byl na poslední chvíli odvolán kvůli pracovním povinnostem. Byla jsem na ně dva moc zvědavá, určitě by jim to spolu slušelo. Mia svého pánečka bezmezně zbožňuje. Má ho dokonce raději než mě, než pamlsky, je na něm závislá srovnatelně s dummíky =) Naštěstí mě zachránila moje výborná kamarádka Alča, která se nabídla, že se mnou pojede a bude Mii handlerka.

Nebyla to však jediná starost před výstavou. V pátek dopoledne (před odjezdem na výstavu) jsem řešila s maminky praktickým lékařem její zdravotní výsledky, které se mi natolik nelíbily, že jsem se ji okamžitě rozhodla převézt do nemocnice k hospitalizaci. Strávili jsme tam v čekárně na urgentním příjmu půl dne, konkrétně od 14h do 22:30h, kdy ji konečně přijali a ihned hospitalizovali. Naštěstí jsme se střídali s bratrem, abych mohla odjet vyvenčit moje psy. České zdravotnictví je kapitola sama pro sebe. Tolik jsem se o ni bála a celý den jsem řešila ji a ne svoje věci, psy a chystání na výstavu, že jsem byla přesvědčená, že akci odvolám a nikam nepojedeme. =( Mamina z toho byla smutná, nechtěla, abych to jen tak zahodila. Tak jsme nakonec v sobotu ráno dle plánu vyrazili vstříc výstavě.

 

Alča s Miou byly moc šikovné. Mia se delší dobu nevystavovala a byla ze začátku vykulená, že je v kruhu s tetou Alčou a ne s paničkou, jako vždycky. Po očku jsme je v mezičasech s Daggim sledovali a musím říct, že jim to spolu šlo. Od paní rozhodčí Sue Brown (GB) dostali hodnocení Výborná 4. Posudek z výstavy najdete v sekci Miiných výstav zde. Daggi se v mých očích předvedl nádherně. Za těch sedm let už svého chlupáče opravdu znám a musím říct, že do toho dal tentokrát všechno, prostě kus sebe. Byli jsme na jedné vlně, běžel krásně, udával tempo krásným psům kteří jsou o 4 roky mladší. Pro mě to byl zážitek, důstojně se rozloučil s třídou vítězů a v hloubi srdce jsem cítila, že běžel i pro maminu, naší největší fanynku. Neměla jsem ambice tam s ním porážet psy, kteří jsou mladší, na vrcholu kondice, to vůbec ne. Šlo mi přesně o ten pocit sounáležitosti s ním a o důstojné vystavení, které se nám myslím povedlo. Paní rozhodčí Mrs. Penny Gowland z nás tak nadšená nebyla. Dostali jsme hodnocení VD a rozsáhlý posudek, který najdete v sekci Daggiho výstav. Odpoledne jsem ještě Miu vystavila na přehlídce šampionů, kde se utkala o klubového šampiona šampionů RK CZ. Tato soutěž však byla dosti organizačně chaotická a nevyzněla zrovna jako přehlídka šampionů. Přestože jsem do přihlášky uvedla všechny Mii tituly, zazněl jen jeden a vyznělo to tím pádem směšně. Rozhodčí se navzájem ovlivňovali a drželi se svých zajetých favoritů. Náladu jsme si trochu spravili na soutěži o nejkrásnější pár psů. Na prvním místě se u pana rozhodčího posuzujícího labradorské retrievery, světe div se, umístil pár labradorských retrieverů ;-) Byli to fešáci, nemám nic proti nim, ale je to roztomilá náhoda, že =) Jako druhý nejkrásnější pár se umístili golden retrieveři paní Blahákové. Tím pádem jsem už nečekala, že bychom do pořadí nějak zasáhli. Ale povedlo se a vybojovali jsme třetí místo.

Chtěla bych moc poděkovat mojí kamarádce Alče, že tam se mnou byla, psychicky mě podpořila a vystavila Miu.

 

Mia s Alčou

Ch CZ, SK Respectable's Charmeuse s handlerkou Alenou Janákovou (Kennel Golden Martha)

champion class - Excellent 4

 

 DSC 0975

věčně vysmátá Mia

 

DSC 0843

 

paní rozhodčí Mrs. Sue Brown (GB)

 

DSC 0059

Respectable's Charmeuse po přehlídce šampionů

 

DSC 0029

 

holčičí nožky :-P

 

10443898 10202617562179419 1057792678 n

CH CZ Easy To Be Santana Golden (Daggi - 7 years old)

champion class

 

 10420441 10202617559059341 2036064513 o

Daggi a já, naše nostalgické kolečko na Konopišti

 

 DSC 1032

Mia a Daggi v odpolední soutěži o nejkrásnější pár

 

DSC 0002

Sehraná dvojka (trojka) ;-)

 

DSC 0006

S goldeními soupeři

 

DSC 0024

Výsledné hodnocení: 3. nejkrásnější pár výstavy a pohár je doma =)

 

 DSC 0072 1

Moje srdeční záležitost =)

Tenhle pohár patří mamině, ti dva tam běhali pro ni.

 

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele