Veselé Vánoce všem =)

 

23.12.2014

 

Ačkoliv na to počasí vůbec nevypadá, na dveře pomalu klepe Ježíšek s dárečky =)

V naší psí boudě přípravy na Vánoce úspěšně včas skončili a my si můžeme vychutnávat kouzlo Vánoc, pohádek a koled, domácího vaječného koňaku a hlavně toho, že jsme všichni spolu. Teda úplně všichni bohužel ne. Letošní Vánoce jsou moje první Vánoce bez maminky, která letos v září bohužel podlehla těžké a zákeřné nemoci. Stále se s tou hrůzou srovnáváme a vím, že naši psi to vnímají také. Nezbývá nám, než na ni vzpomínat a zkusit "jít dál". I když je to nepředstavitelně těžké.

Cukroví jsem každý rok pekla s maminou a našima psama. Popíjeli jsme vaječňák a povídali si až do rána. Letos jsem péct nechtěla. Babička mi však k svátku kromě jiného nadělila malá vykrajovátka s vánoční tématikou, kdybych si to prý s tím pečením ještě rozmyslela. Nahlodalo mě to a rozhodla jsem se upéct alespoň vánoční perníčky s čokoládovou polevou. Domov by měl vonět skořicí a hřebíčkem, aby měl tu správnou atmosféru. S Jirkou jsme při pečení zažili také vtipné chvilky, nejvíc se mi líbí jeho perníčky apple =) Z lesa jsme přinesli několik větviček z již padlých stromů, aby byla i nějaká dekorace pro oko. Jak se nám vše povedlo? 

 

IMG 3604

 

 

Číst dál: Veselé Vánoce všem =)

Oblastní výstava Plzeň Doubravka

16.10.2014

 

Letos jsme se z rodinných důvodů této pro nás tradiční výstavy nezůčastnili. Naše barvy však hájila Axikola Ora Amiko se svojí maminkou Cherryl Od Hradu Veveří. Cherryl se stala vítězkou třídy otevřené a (dcerka Cherryl a Daggiho) Axikola V2 ve třídě pracovní. Páníčci Milan s Aničkou si užili krásné počasí i umístění na oblastce a po výstavě zamířili na procházku na nedaleký Chlum. Páníčkům i holkám gratulujeme.

IMGP1627

spokojené holky =)

 

Číst dál: Oblastní výstava Plzeň Doubravka

Axikola Ora Amiko se stala Šampionkou krásy ČR

16.10.2014

 

Konečně je to tady, Daggiho nádherná dcera Axikola Ora Amiko splnila poslední podmínku pro udělení titulu Šampion krásy ČR. Máme obrovskou radost a hrdým páníčkům moc a moc gratulujeme. Mám z vás obrovskou radost, jste šikovný tým moji Kyšičáčci! Axikola se vystavovala na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích, ve třídě otevřené. Zde porazila své konkurentky a získala V1 CAC a později ještě přidala res. CACIB.

 

IMGP1560-001

Axina s pánečkem Milanem

 

Číst dál: Axikola Ora Amiko se stala Šampionkou krásy ČR

Mezinárodka Mladá Boleslav a Klubové podzimní zkoušky v jeden víkend

30.08.2014

 

Tento víkend byl velmi úspěšný pro naše Kyšičáky, tedy chovatelskou stanici Ora Amiko mých přátel Aničky a Milana Nových. V sobotu se vydali do Mladé Boleslavi na mezinárodku, bylo to hodně náročné, čekání nekonečné, bylo přihlášeno 106 goldenů. S Axikolou (dcerkou Daggiho a Cherryl) v třídě otevřené se dostali na řadu až kolem půl třetí. Nakonec získali krásné druhé místo a res.CAC, a to od váženého francouzského rozhodčího Bruna Facq (FR). V neděli je čekali Klubové podzimní zkoušky. Zkoušky se konaly v honitbě Těškov na Rokycansku, na jednom místě byla louka pole a rybník, takže se nemuselo nikam přejíždět. Od rána prý jen lilo. Bylo přihlášeno 18 psů, dostavilo se 16, panička s Axinou si vylosovaly 15ku, třetí skupina začala slíděním s dohledávkou. Na konci zkoušek jich zbylo pouze 9 úspěšných co zkoušky došli a rozstřel o 1.místo. Axikola Ora Amiko se svojí paničkou Aničkou mají KPZ v II.ceně, 174 bodů. Posíláme do Kyšic velké gratulace!

 

IMGP1450-001

perfektní lovecká dvojka Axikola s paničkou Aničkou, které to moc sluší!

 

Číst dál: Mezinárodka Mladá Boleslav a Klubové podzimní zkoušky v jeden víkend

NVP Klatovy 2014

28.06.2014

 

V sobotu se konala národní výstava v Klatovech, tradičně bylo krásné počasí, až přímo vedro. V Klatovech bývá pěkná výstava, tentokrát byl zavřený celý zimní stadion a pořadatelé museli řešit prostory velkými stany.Parkování v přilehlých ulicích je taky docela horor.
Na výstavě všichni dostávají dárek, letos to byl pamlskovník, je to hezká tradice a dárky jsou vždycky pěkné a užitečné. Axina byla přihlášená do otevřené třídy a dostala V3 z osmi fen, hezký výsledek a hezký posudek zní:

2,5 roku, výborně stavěná, správně modelovaná hlava, tmavé oko, nůžkový skus, pevný hřbet, hluboký hrudník, korektně zaúhlená, pěkný pohyb, výborně předvedená.

IMGP1135

Axikola Ora Amiko - třída otevřená - Výborná 3

 

Číst dál: NVP Klatovy 2014

Speciální výstava retrieverů RK CZ - Konopiště 2014

31.05.2014

 

Na tento výstavní víkend jsem se moc těšila, málem jsme na něj však ani neodjeli.

Klubová výstava od RK CZ na Konopišti má pro mě zvláštní kouzlo. Je to moje první psí výstava, kterou jsem před sedmi lety zažila jak v roli diváka, tak rovnou i vystavovatele. Vidím to jako by to bylo včera, kdy mě kamarádka Alena Janáková (CHS Golden Martha) s Lenkou Formanovou (CHS Apraxia Felon) přemluvily, ať zkusím Daggiho vystavit ve třídě štěňat. Pro mě i pro Daggiho bylo vše nové, doposud nepoznané. Od paní rozhodčí Mrs. Janet Buckingham (GB) jsme tenkrát získali hodnocení Velmi nadějný 3. Byla jsem na své štěně moc hrdá a naše třetí místo jsem samou spokojeností obrečela. V lednu 2015 bude Daggimu 8 let, vstoupí tak do výstavní třídy veteránů. Daggi je můj pan pes, je někdy trochu paličatý a naprostý paničky závislák. Přestože v mých očích je pořád pašák, na konkurenci ve třídě šampionů, kde jsou psi na vrcholu kondice - převážně 3-4 letí, už zkrátka nemá. Přesto jsem se s ním letos chtěla s třídou šampionů na Konopišti naposledy důstojně rozloučit a proběhnout se s ním v kruhu právě tam, kde to před sedmi lety začalo. 

 

 

Číst dál: Speciální výstava retrieverů RK CZ - Konopiště 2014

Mia má 4. narozeniny

12.05.2014

 

Naše věčně usměvavé sluníčko a pohodářka Mia dnes slaví 4. narozeniny.

 

Mia has 4th Birthday

Ch CZ, SK Respectable's Charmeuse celebrates 4th birthday

 

Číst dál: Mia má 4. narozeniny

CACIB show České Budějovice

27.04.2014

 

Nejen Daggi měl výstavní víkend =) Jeho kouzelná dcerka Axikola Ora Amiko (Dam: Cherryl Od Hradu Veveří, Sire: CH Easy To Be Santana Golden) se vystavovala na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích v početně obsazené třídě otevřené. Golden Retrirvery osuzoval v kruhu 23 pan František Šimek.

Ze sedmi fen se Axina umístila na hezkém druhém místě, tedy V2 s pěkným posudkem. Jak je z posudku patrné, první místo jí uteklo jen o chlup...

 

Číst dál: CACIB show České Budějovice

CACIB show OPOLE

26.04.2014

 

Na začátku roku jsem si vybrala právě tuto mezinárodní výstavu v Polsku, kde zkusíme s Daggískem štěstí, neboť mě zlákala paní rozhodčí z GB - Mrs. Sue Towers. Daggimu chybí poslední CWC, aby si dokončil šampiona krásy Polska. Jelikož jsem nechtěla nic podcenit, nechala jsem Daggíska poprvé v jeho životě upravit v psím salonu Marcato. S přístupem a prací paní Růžičkové jsem velice spokojená. Bála jsem se, jak bude Daggi (paniččin závislák) snášet úpravu někým jiným, než mnou. Paní Růžičkovou si však velmi rychle oblíbil a ona jeho. V sobotu jsme vyjeli časně ráno.

 

Číst dál: CACIB show OPOLE

Doggie room for playing and sleeping

09.04.2014

 

Rozhodli jsme se zrekonstruovat psí pokojík, aby maximálně vyhovoval potřebám našich chlupáčů a zároveň byl praktický na údržbu. Plovoucí podlahu, která příšerně klouže, nahradilo kvalitní zátěžové PVC. Pelíšky, do kterých se zapichují všudypřítomné psí chlupy,  nahradili perfektní pelíšky od firmy "I love pets". V pokojíku přibyla velká skříň, kam jsme uložili všechny dummíky a brašny na dummíky, výstavní křeslo, osušky a ručníky na pacičky, ...

 

Číst dál: Doggie room for playing and sleeping

Spring sunny days

10. 03. 2014

 

Chtěla bych se s vámi podělit o několik fotek mých zlatíček a jejich kamarádů. Jedná se o výber fotek z několika různých procházek,  na kterých jsme dováděli v záři slunce v lese a na loukách podél meandrující řeky Úhlavy.

Snažím se do svého pracovně vytíženého programu vměstnat také nějaké psí soutěže.

Číst dál: Spring sunny days

Daggiho 7. narozeniny

07.01.2014

 

Daggi má narozeniny, my máme přání jediný, štěstí + zdraví, štěstí + zdraví hlavně to zdraví =)

 

Můj milovaný kamaráde Daggísku, přeju Ti k dnešním narozeninám jen to nejlepší,  ať Ti zdraví stále slouží, ať si užíváš procházek a lumpáren s námi a parťačkou Miou ještě nejméně jednou tolik let =)

 

Máme Tě moc rádi chlupáči náš <3

 

 

DSC 0532

Ch CZ Easy To Be Santana Golden (today 7 years)

 

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele