Merry Christmas

24.12.2013

 

Všem našim známým a přátelům přejeme krásné a klidné prožití vánočních svátků.

Vychutnejte si společné chvíle s rodinou, vychutnejte si cukroví a vánočku při sledování tradičních pohádek,

jděte se společně projít se svými pejsky, popíjejte vánoční vaječný likér či punč =)

Zkrátka, dělejte co máte rádi s těmi, co máte rádi a užívejte si vánoční svátky tak jako my.

 

Veselé Vánoce všem!

 

Daggi a Mia

 

Duo CACIB Praha

02.11. a 03.11.2013

 Tento víkend byl velmi úspěšný. Po několika letech jsem vynechala návštěvu "podzimní mezinárodky v Praze", kam pravidelně vyrážíme s přáteli. Měla jsem pracovní povinnosti, tak jsem mohla jen držet palce na dálku. Naštěstí jsem dostávala průběžné telefonické info od Aleny Janákové (CHS Golden Martha), která dělala suport našemu rodinnému týmu =)

 

 

Číst dál: Duo CACIB Praha

Intercanis Brno

 29.06.2013

 

Tento víkend jsme jeli zkusit štěstí na Mezinárodní výstavu psů do Brna. Přihlásila jsem Miu do třídy pracovní. Milou společnost nám dělali přátelé Andulka a Milan Nových s Daggiho dcerou Axikolou (Axikola Ora Amiko). Golden retrievery posuzovala paní rozhodčí Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL).

 

Číst dál: Intercanis Brno

Oficiálně - je to doma!

21.06.2013

 

Cítila jsem dnes v kostech, že by na nás mohlo čekat překvapení v poštovní schránce v podobě oficiálního certifikátu od SKJ. A bylo to tak, v SKJ zapracovali poměrně rychle. Mia to má černé na béžovém a já mám obrovskou radost. Jsem na tu mojí šampionku moc hrdá. 

 

Ch SK Respectable´s Charmeuse

 

Champion SK MIA

 

 

 

 

Štěňátka letos nebudou

13.03.2013

 

Díky všem, co na nás mysleli a drželi palce. Sono však bohužel ukázalo, že u nás letos štěňátka nepřivítáme. Viděli jsme už jen několik vstřebávajících se obalů bez miminek. S největší pravděpodobností Mia březí byla, ale pak prcky vstřebala. Momentálně nemám žádný náhradní plán, do čeho se spolu pustíme ... dáme si klídek a hodíme se do pohody .... štěňátka bychom zkusily příští jaro ... přece jen mám raději jarní mláďátka ... Důležité je, že je Mia i Daggísek v pořádku ... prostě něco mezi nebem a zemí ... příroda snad ví, co dělá ... =(

Místo výstavního mola procházka v závějích

25.02.2013

 

Na pátek 22.02.2013 jsem měla přihlášeného Daggiho a Miu na Klubovou výstavu retrieverů na Slovensku a na sobotu pouze Miu na Mezinárodní výstavu v Nitře. Mia měla být oba dny ve třídě pracovní, Daggi v šampionech. Jelikož se Mia začátkem února rozhárala a máme nakryto, nechtěla jsem nic riskovat a místo výstavy jsme si užívali rodinné návštěvy a procházky v sněhových závějích. Když jsem si představila ty hodiny strávené na cestě a studenou halu, možná rizika infekce, neváhala jsem ani vteřinu. Na prvním místě je Mia a štěňátka.

 

Číst dál: Místo výstavního mola procházka v závějích

Víkend ve znamení lásky =)

10.02.2013

 

O víkendu byla Mia (Respectable´s Charmeuse) nakryta naším pejskem Daggim (Ch CZ Easy To Be Santana Golden). První krytí proběhlo v pátek 08.02.2013, překrytí pak v neděli 10.02.2013. Doufám, že vše proběhne jak má a my se budeme moct těšit začátkem dubna z malých štěňátek. Mezi Daggim a Miou je pevné pouto, ti dva se zbožňují od chvíle, kdy jsem Miu přivezla domů. Ani teď tomu není jinak, Daggi si Mii hledí, jako správný milenec. Neustále ji opečovává a nehne se od ní. Mia si jeho pozornost náležitě užívá. 

 

Číst dál: Víkend ve znamení lásky =)

Mia začala hárat

02.02.2013

 

Jak se říká, je to tady ... Mia (Respectable´s Charmeuse) začala hárat. Vyvezla jsem ji proto na kontrolní cytologický stěr, abychom zkontrolovali, zda má čisté poševní pozadí. Je to preventivní opatření před plánovaným krytím, pro případ, že by bylo třeba Miu přeléčit antibiotiky z důvodu přítomnosti bakterií. Tyto by následně mohly způsobovat komplikace se zabřeznutím a mohly by vyvolat zánět. MVDr. Alois Láznička Miu důkladně vyšetřil a shledal její cytologický stěr, krev i moč v nejlepším pořádku. Za několik dní tedy pojedeme na kontrolní stěr, s jehož pomocí určíme optimální termín krytí. 

 

Číst dál: Mia začala hárat

Arčí Sněžná tlapka absolvoval RTG

26.01.2013

 

Máme obrovskou radost z výsledku RTG štěnátka po Daggim. Pejsek Arčí Sněžná tlapka ze spojení Kathy z Měsíčních plání & Ch CZ Easy To Be Santana Golden absolvoval RTG u MVDr. Deckera se skvělým výsledkem HD A/A a ED 0/0. Posíláme gratulace do rodné CHS Sněžná tlapka manželům Holubovým a stejně tak pánečkům Arčího! 

Zimní radovánky

19.01.2013

 

Konečně napadl sníh a my se mohli oddat radovánkám a procházkách na sněhu. Vyvyzla jsem maminku, Miu i Daggiho, foťák a brašnu s dummíky do našeho oblíbeného lesa u Čižic. Nachází se tam krásný vycházkový okruh, který upoutá v každém ročním období. Mia byla ve svém živlu, dováděla, předváděla se a jakmile uslyšela závěrku foťáku, ihned začala pózovat. Zato Daggi se fotit nechtěl, což dával výrazně najevo svým umanutým pohledem.

 

Číst dál: Zimní radovánky

Narozeninové psí sušenky

08.01.2013

 

Jak řekli, tak udělali =) Panička mi včera odpoledne napekla výborné sušenky pro pejsky. Moc jsme si na nich s Miou pochutnávali. Při večerní procházce jsme se rozdělili i s našimi psími kamarády ze sousedství. 

Číst dál: Narozeninové psí sušenky

Daggiho 6. narozeniny

07.01.2013

 

Dnes má můj chlapák Daggi velký den. Slaví totiž své již 6. narozeniny. Gratulace všeho nejlepšího proběhla již v neděli s mojí mamkou. Daggi si rozbalování dárečků moc užíval. Mia mu samozřejmě vydatně asistovala. =)

Číst dál: Daggiho 6. narozeniny

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele