Mia má další res. CACT, tentokrát z KPZ v Ejpovicích

28.10.2011

 

Moje zlatá holčička Mia (Respectable's Charmeuse) mi opět udělala radost, když v tento sváteční den úspěšně složila Klubové podzimní zkoušky pořádané pod záštitou RK CZ v Ejpovicích. S Miou jsme na zkoušky pilně trénovali. Mého akčňáka aporty moc baví, i když mě někdy dokáže překvapit. Na zkoušky nastoupilo 23 retrieverů, z nichž 10 psů je dokončilo v I. ceně, 5 psů ve II. ceně, 4 psi ve III. ceně, 3 psi neuspěli a jeden vůdce odstoupil.

 

Zkoušky byly dobře připraveny a rozhodčí posuzovali korektně. Za dobrou organizaci bych chtěla poděkovat manželům Klasnovým.

 

Naším šťastným číslem losu byla jedenáctka. Ta nás přiřadila do 2. skupiny, která byla nakonec nejúspěšnější skupinou celých zkoušek. Mia byla od rána klidná a natěšená na práci v terénu. Zato já jsem byla od rána nervózní. Vím, jak krásně můj aporťák pracuje na trénincích. Zkoušková atmosféra však může udělat své a proto jsem se bála, aby neudělala nějakou hloupost a nepokazila si tím známky. Nejprve jsme nastoupili na slídění s dohledávkou, z kterého jsme si odnesli 4 za slídění, 4 za dohledávku, 4 za poslušnost a ovladatelnost, 4 za přinášení a 4 za nos, chování po výstřelu 4. Pokračovali jsme vlečkou pernatou s bažíkem, z které jsme kráčeli se 4 z vlečky a 4 z přinášení. Rozhodčí byli v šoku, jak rychle a přesně ji Mia vypracovala. Chuť do práce se té mlaďošce upřít nedá. =)

Následovala vlečka srstnaté, na které jsem se trochu zapotila. Z místa, kde nám byla tažena vlečka, totiž vyběhly srny a stopu králíka několikrát překřížily. Byla jsem sama moc zvědavá, jak si s tím moje princezna poradí. Nasadila jsem ji na vlečku a bedlivě sledovala její práci. Mia šla po stopě, až dorazila k místu překřížení stopy se srnou. Uhnula po srnčí stopě a udělala oblouk. Jelikož byl terén zarostlý a na konec jsem pořádně neviděla, raději jsem Miu odpískala povelem ke mně. Znovu jsem ji nasadila na vlečku a modlila se, ať to tentokrát zvládne bez zaváhání. Mia šla na toto nasazení po stopě vlečky čistě a rychle. Vešli jsme se do limitu pro známku 4 a sklidili obdiv korony. Z přinášení jsme si odnesli také známku 4. Následovalo vodění na řemeni a bez, ohodnocené dvakrát známkou 4. Poté jsme šli na marking, kde byla hozena kachna. Mia šla na povel přesně, uchopila kachnu a vydala se s ní ke mně. V tu chvíli už jsem cítila, že není něco v pořádku, že Mia něco řeší. A taky ano, kachnu mi upustila na zem. Dala jsem tedy povel pro přinesení a kachna skončila v mé ruce. Známky marking 4, přinášení 2.

Poslední disciplínou bylo přinášení kachny z hluboké vody. Již cestou jsem byla nervózní, jestli si známku z přinášení opravíme a budeme mít celé zkoušky za 4, nebo ne. Bohužel i tady jsem musela dát jeden povel, proto jsme si odnesli z přinášení kachny 4, z přinášení však známku 3. Průměrná známka z Miiných přinášení tak byla nakonec 3. Je to škoda, ale i tak moc krásný výsledek. Jen mě mrzí, že zrovna Mia, která mi s aportem vždy brzdí o nohy a předsedá vzorně na odevzdání jej najednou upustila. Mohlo to být proto, že jsem ji rozhodila svými nervy ze srn na vlečce srstnaté. Nechápu, co se jí nezdálo. Mia tak díky vysokému koeficientu z přinášení dostala celkem 182 bodů a titul Res. CACT. Jsem na svoji princeznu Miu moc hrdá. Zkoušková sezona končí a já už vymýšlím, nač se vrhneme v novém roce =)

 

Mia

 

diplom

 

 

res. CACT

 

table site 1

 

table site 2

 

lovecká upotřebitelnost

 

lovecká upotřebitelnost

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele