Mezinárodní výstava psů České Budějovice

08.10.2011

 

Na tuto podzimní výstavu jsem se moc těšila. Miu (Respectable´s Charmeuse) jsem přihlásila do třídy mladých a Daggiho (CH CZ Easy To Be Santana Golden) do třídy šampionů. Mia však momentálně hárá, takže jel pouze Daggi. Milou společnost nám po cestě i na výstavě dělala kamarádka Lenka s fenkou Clarou (Malorca Misantos). Na výstaviště jsme přijeli o něco dříve, abychom si zabrali šikovné místo v altánku.

 

Odtud byl dobrý výhled na kruh 25, kde se vystavovali Golden retrieveři a zároveň nám poskytl úkryt před deštěm a chladným větrem. Příjemné bylo také setkání s Daggískovou neteřinkou Bugi (Candy Gold Luck) a synovcem Britem (Brit Gold Luck). Oba dva mají krásné hlavičky a milé výrazy. Daggiho dnes modeling příliš nebavil. Nejspíš se mu stýskalo po parťačce Mie. Paní rozhodčí Marianne Gyárfás z Maďarska se však líbil, dostal od ní hezký posudek a hodnocení Výborný 3. Vzhledem k tomu, jak se paní rozhodčí chovala a tvářila po celou dobu výstavy, jak ostře hodnotila a štědře rozdávala známky VD a D, si jejího hodnocení vážím. Jeho posudek najdete v Daggiho submenu výstavy, nebo jednoduše po kliknutí zde.

 

Daggiho synovec Brit také obdržel hodnocení Výborný 3, ve třídě otevřené. Také Daggiho mladičká neteřinka Bugi obsadila krásné třetí místečko s hodnocením Velmi nadějná 3. Byla to její první výstava ve věku 4 měsíců. Připomněla mi tak Daggiho první výstavu na klubovce na Konopišti, kde ve věku 4 měsíců obsadil také VN3. S napětím jsem čekala, jak dopadne Clárka ve třídě mladých, neboť měla již 2 x CAJC z předešlých výstav. Holkám se výstava vydařila, Clara získala svého třetího CAJCe a splnila tak podmínku pro udělení titulu Český junior šampion. Také krásný pejsek naší kamarádky Lucky Maršálové Armani Dylan Excellent Bahati si vyběhal na této výstavě svého třetího CAJCe a stal se Českým junior šampionem. Všem šikulkám moc gratuluji! Clárka následně získala titul BOJ, čímž nás odsoudila k mrznutí a čekání na odpolední soutěže =) Měla jsem tu čest a Lenky důvěru proběhnout se s čerstvou junior šampionkou Clárkou po koberečku v odpoledních soutěžích. Pan rozhodčí však preferuje kokry a kokra také nakonec vybral. Nevadí, i tak to byl pro Claru i pro mě zážitek. Cestou jsme se s Lenkou zastavili na slavnostní pozdní oběd. Výstavu jsme si užili, cestou jsme se ještě hodně nasmáli. Fotky z výstavy najdete na rajčeti po kliknutí zde. Kompletní výsledky Golden retrieverů najdete po kliknutí tady.

malá fotoochutnávka =)

 

Daggi

Daggi ve volném postoji

 

Daggi

Daggi při posuzování

 

Daggi

CH CZ Easy To Be Santana Golden - třída šampionů - Výborný 3

synovec

Daggiho synovec Brit Gold Luck - třída otevřená - Výborný 3

 

Candy

Daggiho neteřinka Candy Gold Luck - třída štěňat - Velmi nadějná 3

Clara

Clara (Malorca Misantos) - třída mladých - V1 CAJC, BOJ

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele