KSZVPR Příbram-Vacíkov Mia Res. CACT

25.09.2011

 

Zdá se mi, že to nějak rychle uteklo a je tu náš den D. Daggi zůstal na hlídání u mého bratra, abych se mohla soustředit pouze na Miu. Spolu s maminou a kamarádkou Alčou Janákovou jsme vyjeli brzy ráno, cestou necestou, směrem na lovecký zámeček Vacíkov poblíž Přibrami. Zámeček i jeho okolí s překrásným stromořadím nás učarovali. Sluníčko se na nás od rána usmívalo, měli jsme se nač těšit. Sešla se příjemná parta vůdců, kteří se navzájem podporovali a také korektně posuzující rozhodčí.

Přihlášeno bylo sice 17 retrieverů, nastoupilo nás však 15. Po zahájení zkoušek a rozlosování jsme byli rozděleni do tří skupin. Každý tým rozhodčích posuzoval 2 disciplíny pro všechny skupiny. Takový přístup se mi zdá férový vůdči všem zůčastněným. Stejně kritickým okem, dle svých preferencí a v neposlední řádě loveckého řádu, mohou rozhodčí porovnat předvedené výkony psů a jejich vůdců. S hodnocením byl každý spokojen a nikdo nepodal protest. Po dobře odvedené práci se všichni těšili na oběd na zámečku, kam jsme se zase všichni z terénu vrátili. Nezbývá než pochválit výbornou organizaci zkoušek a vynikající oběd od pana Stehlíka a jeho rodiny. V průběhu čekání na závěrečné vyhlášení výsledků jsme si navzájem vyměňovali rady a zkušenosti s výcvikem našich čtyřnožců a vyprávěli jsme si veselé historky ze života s našimi mazlíčky. Celé zkoušky se nesly v příjemném duchu, doufám, že ty další, které nás čekají budou probíhat také v příjemné atmosféře. Všem zůčastněným gratuluji k dosaženým výsledkům!

Teď hezky krok za krokem =)

 

Mia and Alena in our car

Mia s Alčou krátce po příjezdu

 

Vacíkov

lovecký zámeček Vacíkov

 

My mum, Mia and me

s Miou a maminou čekáme na zahájení zkoušek

 

nástup

a je to tady ... nástup ... pózor ! =)

 

judges

všechny skupiny a všichni rozhodčí

 

sbor rozhodčích

sbor rozhodčích

 

Mia startovala s losem č. 4, který nás přiřadil do skupiny č. 1. Všechny skupiny začaly společně disciplínou klid na stanovišti. Jedná se o disciplínu, kterou člověk těžko natrénuje mimo zkoušky. Zkoušková atmosféra a vůdcova nervozita může ovlivnit mnohé. Jelikož jsem tuto disciplínu ještě nezažila ani já, ani Mia, rozhodla jsem se ji mít na řemeni. Ran padlo hodně, až mi zaléhaly uši a do vody padaly kousky větví a listí. Na vodě se dělaly kruhy od ryb a Mia zvědavě sledovala hladinu rybníka. S každou ránou sledovala, jestli někde nepadne kachna a krásně seděla vedle mé nohy. Za klidné chování avšak na řemeni jsme dostali známku 3.

Po této disciplíně jsme se rozdělili do předem daných skupin. Naše skupina č. 1 začínala disciplínou marking a chůze na vodítku a na volno. Marking se mi zdál celkem obtížný. Tráva byla vysoká nejméně 25 cm a rozhodčí házející kachnu stál na kopečku mírně za horizontem. Přiznám se, že jsem se pekelně soustředila, ale místo dopadu jsem si nepamatovala. Ještě že pro kachnu šla Mia a ne já =) Mia vyrazila po mém povelu jako raketa přímým směrem správně daleko. Kachnu však mírně dohledala (škoda, bylo to o malý kousek), popadla a letěla přímým směrem rovnou ke mně a s předsednutím ji odevzdala. Z markingu jsme si tedy odnášely také známku 3, přinášení 4, poslušnost a ovladatelnost 4.

 

marking with duck

na markingu, Mia ani není vidět

 

Z chůze na vodítku a na volno jsme si od pánů rozhodčích odnesli známku 4.

 

chůze

další disciplína je úspěšně za námi, kráčíme z chůze na vodítku a na volno

Pak se naše skupina přesunula zpět k vodě na disciplíny přinášení kachny z hluboké vody a handling 2 kachen. Obě tyto disciplíny Miu moc baví, odnesli jsme si samé 4ky =)

 

judges

rozhodčí se již také vracejí

 

aport kachny z hluboké vody

na disciplíně přinášení kachny z hluboké vody

 

second aport

disciplína handling 2 kachen - po přinesení první kachny se chystám vyslat Miu pro druhou kachnu

 

Mia

disciplína handling 2 kachen - vysílám Miu pro druhou kachnu

Znovu jsme se přesunuli, tentokrát k rákosí a poslednímu týmu rozhodčích. Začínali jsme slíděním v rákosí. Pruh rákosí byl hodně široký, ale poměrně krátký. Mia mi udělala na této disciplíně obrovskou radost, protože šla ukázkově, jako mi chodila na trénincích. Systematicky prohledala od samého začátku celé rákosí, včetně části ve vodě. Přinesla mi kachnu, celá špinavá a šťastná. Obdrželi jsme známky 4 za slídění a 4 za přinášení.

Poslední disciplínou bylo přinášení pohozené kachny v rákosí. Mia si šla krásně pod vítr a kachnu okamžitě našla a rychle přinesla. Uff a je to za námi. Rychle počítám a je nám jasné, že jsme úspěšně dokončili zkoušky v I. ceně. JUPÍ=) Jaké bylo však moje překvapení, když nám rozhodčí při vyhlašování výsledků sdělili, že máme Res. CACT. Mia dostala krásný pohár a já jsem zamáčkla slzu dojetí. Mamina z nás měla radost a já jsem byla šťastná, že mám tak šikovnou fenečku, s kterou je radost pracovat. Pro mě osobně to byla ještě jedna premiéra. Celou cestu jsem si zvládla odřídit sama =) Alča celé zkoušky nafotila. Za podporu, milý doprovod a krásné fotky jí tímto moc děkuji! V neposlední řadě také děkuji mojí mamince, za to, že tam byla s námi =)

Tak zase příště, nashledanou.

 

vyhlášení výsledků

nástup na vyhlášení výsledků

 

Mia res. CACT

na vyhlášení

 

focení vítězů

foceníčko focení - vítězové zkoušek

 

thank you Mia

vlevo: Golden retriever Daisy Zlatá kudrnka CACT, celkové druhé místo na KSZVP

vpravo: Respectable´s Charmeuse ("Mia") a naše vzájemné "díky parťáku" =)

 

Mia

hrdá a unavená panička a soustředěná Mia s pohárem a diplomem

 

diplom

res. CACT

judges table site 1

judges table site 2

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele