Novinky od štěňátek Ora Amiko

29.12.2011

 

Před Vánoci a po Vánocích jsem byla navštívit Cherryl (Cherryl Od Hradu Veveří) a naše dětičky =) Teda Daggiho a Cherryl štěňátka v chovatelské stanici Ora Amiko v Kyšicích u Plzně. Pěkně nám rostou do krásy, mají krásnou hustou srst a sytý pigment, rostou jim zoubky a mají krásně modelované mohutné hlavičky. Ode dneška začala dostávat k mlíčku na přilepšenou Royal Canine Starter pro nejmenší, který jim moc šmakuje.

 

Číst dál: Novinky od štěňátek Ora Amiko

Návštěva

16.12.2011

 

Dnes jsme se vydali na návštěvu do chovatelské stanice zlatých retrieverů Ora-Amiko, kde se právě zadávají štěňátka po mém psu Daggim (CH CZ Easy To Be Santana Golden). Vzala jsem s sebou "pantátu" Daggíska a kmotřičky Lenku (CHS Apraxia Felon) s Alčou (CHS Golden Martha). Cherryl nás nadšeně uvítala a hned nás vedla za dětičkama. Štěňátka jsou pěkní cvalíci. =)

 

Číst dál: Návštěva

První krůčky našich štěňátek

15.12.2011

 

Naše štěňátka (Daggiho dětičky) z chovatelské stanice Ora-Amiko se učí chodit. Zatím mají nožičky třaslavé a nejisté. Nakonec se vždy svalí na záda a mávají nohama ve vzduchu jako želvičky. Taky už sedí jako velcí psi a legračně vrčí a štěkají. I když zatím po každém větším vyštěknutí spadnou na bok. =) Je na nich znát každý den. Rostou a rozvíjejí se, jsou již krásně pigmentovaná. Štěňátka jsou poprvé odčervená, zvykají si na pravidelné stříhání drápků. Chystám se je navštívit, miláčky roztomilé.

 

Číst dál: První krůčky našich štěňátek

Štěňátka vrh "A" Ora Amiko pomalu otevírají oči =)

08.12.2011

 

Od Aničky z chovatelské stanice Ora Amiko jsem dostala skvělé zprávy z porodní bedýnky. Naše štěňátka krásně přibývají na váze, jsou čím dál čilejší a učí se štěkat. Pomalu začala otevírat oči a začnou poznávat svět.

 

Číst dál: Štěňátka vrh "A" Ora Amiko pomalu otevírají oči =)

50. Krajova wystawa psóv rasowych Świebodzice

03.12.2011

 

Výstavní sezonu 2011 jsme zakončili v Polsku na 50. národní výstavě v městečku Świebodzice.

Naši posádku tvořili moje kamarádky Alena s fenkou Sašou (Velvet Charm Supreme Star) a Lenka s fenkou Clarou (Malorca Misantos), nechyběla také moje zlobidla Daggi (CHCZ Easy To Be Santana Golden) s Miou (Respectable´s Charmeuse). Cesta byla dlouhá, počasí vstřícné a nálada jako vždy výborná. K našemu překvapení byly třídy poměrně hojně zastoupeny.

 

Číst dál: 50. Krajova wystawa psóv rasowych Świebodzice

Štěňátka jsou na světě - JUPÍ =)

29.11.2011

 

Dnes mě velice potěšila zpráva od Aničky a Milana Nových z chovatelské stanice zlatých retrieverů Ora Amiko. Štěňátka jsou na světě =) Maminkou je krásná fenka Cherryl od Hradu Veveří (Cherryl) a tatínkem Ch CZ Easy To Be Santana Golden (Daggi). Štěňátka se narodila v noci z 28. na 29.11.2011 a je to 5 kluků a 3 holčičky.

Číst dál: Štěňátka jsou na světě - JUPÍ =)

Podzimní lenošení na chatě s Alčou

17.11.2011

 

Není nad to zpříjemnit si volné dny návštěvou přátel. Tentokrát jsem moje zlobidla Daggiho a Miu vyvezla za kamarádkou Alčou na chatu. Martička, Daník i Sašenka nás už netrpělivě vyhlíželi za okny. Vítání bylo jako vždy úžasné. Užívali jsme si krásné dlouhé procházky přírodou a večer u krbu jsme si hodiny povídali, zatímco si spolu naši chlupáči neúnavně hráli. Sašenka se rozhodla, že bude spát s námi. =) Byl to neskutečný relax pro mě i pro psy.

Číst dál: Podzimní lenošení na chatě s Alčou

Mia má pracovní certifikát =)

15.11.2011

 

Dnes nám bylo doručeno milé psaní. V obálce se ukrýval pracovní certifikát mojí mlaďošky Mii (Respectable´s Charmeuse). Nyní se může Mia vystavovat také ve třídě pracovní. Rozhodla jsem se ještě letos zkusit štěstí na výstavě v Polsku v prosinci.

 

Číst dál: Mia má pracovní certifikát =)

Chovatelský seminář, aneb každý den je něco nového =)

13.11.2011

 

Tuto neděli jsem překvapivě nebyla se svými psy na procházce či návštěvě, jako obvykle. Místo toho jsem se s kamarádkami Alčou a Lenkou přihlásila na IV. Seminář pro chovatele psů, který pořádala paní Šustová s paní Bursíkovou v Praze. (Chovatelské semináře)

Číst dál: Chovatelský seminář, aneb každý den je něco nového =)

Mia - 18 měsíců a její myšenky

12.11.2011

 

Mia dnes slaví rok a půl, nebo-li 18 měsíců. =) Znamená to pro nás, že na výstavách definitivně opouštíme třídu mladých. Mia je však věčné mládí, tělem, duchem i myšlenkami. Její novou zálibou je sledování a čmuchání myších děr a chodeb na polích a loukách. Zatím nevynalezla hrabání, což oceňuji. =)

 

Číst dál: Mia - 18 měsíců a její myšenky

Mezinárodní výstava psů Praha

05.11.2011

 

S výstavami v ČR jsme se letos rozloučili na XXI. MVP v Praze - Letňanech. Pojali jsme ji tentokrát jako dámskou jízdu. Hlášenou jsem měla pouze Miu. Feny plemene Golden Retriever se vystavovaly v kruhu č. 5, posuzoval je pan Miloš Kašpar. Mia se naposledny předvedla ve třídě mladých, do které nastoupilo 10 fen. Pan rozhodčí nešetřil známkami VD, dokonce i D rozdával. Mia si odnesla známku Výbornou. Skončili jsme těsně pod užším výběrem 4 fen, u kterých se zadalo pořadí.

 

Číst dál: Mezinárodní výstava psů Praha

Mia má další res. CACT, tentokrát z KPZ v Ejpovicích

28.10.2011

 

Moje zlatá holčička Mia (Respectable's Charmeuse) mi opět udělala radost, když v tento sváteční den úspěšně složila Klubové podzimní zkoušky pořádané pod záštitou RK CZ v Ejpovicích. S Miou jsme na zkoušky pilně trénovali. Mého akčňáka aporty moc baví, i když mě někdy dokáže překvapit. Na zkoušky nastoupilo 23 retrieverů, z nichž 10 psů je dokončilo v I. ceně, 5 psů ve II. ceně, 4 psi ve III. ceně, 3 psi neuspěli a jeden vůdce odstoupil.

 

Číst dál: Mia má další res. CACT, tentokrát z KPZ v Ejpovicích

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

08.10.2011

 

Na tuto podzimní výstavu jsem se moc těšila. Miu (Respectable´s Charmeuse) jsem přihlásila do třídy mladých a Daggiho (CH CZ Easy To Be Santana Golden) do třídy šampionů. Mia však momentálně hárá, takže jel pouze Daggi. Milou společnost nám po cestě i na výstavě dělala kamarádka Lenka s fenkou Clarou (Malorca Misantos). Na výstaviště jsme přijeli o něco dříve, abychom si zabrali šikovné místo v altánku.

 

Číst dál: Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Krajská výstava loveckých plemen Plzeň

02.10.2011

 

Tento víkend patřil Krajské výstavě, která se konala u nás v Plzni na Doubravce v prostorách tamního cvičiště. Oproti loňskému roku bylo přihlášeno podstatně méně psů. Na výstavě jsme si tak vystačili s jedním kruhem a jedním rozhodčím, panem Otakarem Vondroušem. K vidění byli zástupci plemen FCI skupin IV, VI, VII a VIII. Zlatí retrieveři se vystavovali jako poslední.

 

Číst dál: Krajská výstava loveckých plemen Plzeň

Daggi se zamiloval =)

28.09.2011

 

Daggi se s Cherryl zná již několik let z výstav. Tam se do sebe nejspíš zakoukali. A protože si tak dobře rozumněli, domluvili jsme jim s Cherryinými pánečky rande. Cherryl, celým jménem Cherryl od Hradu Veveří, je dvouletá krásná, fenečka s vynikajícím rodokmenem. Svými pánečky je maximálně hýčkána a obletována. Z tohoto spojení mám velkou radost. Cherryl se k Daggimu typově hodí, oba mají stejný typ krásné široké goldení hlavy s líbezným výrazem lákajícím k mazlení.

 

Číst dál: Daggi se zamiloval =)

KSZVPR Příbram-Vacíkov Mia Res. CACT

25.09.2011

 

Zdá se mi, že to nějak rychle uteklo a je tu náš den D. Daggi zůstal na hlídání u mého bratra, abych se mohla soustředit pouze na Miu. Spolu s maminou a kamarádkou Alčou Janákovou jsme vyjeli brzy ráno, cestou necestou, směrem na lovecký zámeček Vacíkov poblíž Přibrami. Zámeček i jeho okolí s překrásným stromořadím nás učarovali. Sluníčko se na nás od rána usmívalo, měli jsme se nač těšit. Sešla se příjemná parta vůdců, kteří se navzájem podporovali a také korektně posuzující rozhodčí.

Číst dál: KSZVPR Příbram-Vacíkov Mia Res. CACT

Trénink na vodní práce na Drahotínském rybníku

21.09.2011

 

Pilně se s Miou připravujeme na Klubové speciální zkoušky z vodní práce retrieverů (KSZVPR), které pořádá Retriever klub CZ v neděli 25.09.2011 v Příbrami-Vacíkov. Aport kachny z hluboké vody a handling jdou Mie krásně a rychle. Chvíli jí trvalo, než pochopila slídění v rákosí. Postupně jí to však došlo a lepší se každým dnem. Výhodou je Mii chuťovost do práce a aportování. Díky tomu se snáze učí. Marking se nám daří někdy více, někdy méně.

 

Číst dál: Trénink na vodní práce na Drahotínském rybníku

Dovolená na chatě s těmi, co máme rádi

02.09.2011

 

Období letních dovolených je pryč a my se vracíme zpět do každodenního shonu. Přelom srpna a září jsme s Daggim a Miou strávili ve společnosti Alči, jejího manžela Honzy a našich chlupatých přátel Daníka, Martičky a Sašenky na jejich chatě. Chatička je moc hezká, na klidném místě, s prostornou zahradou, uprostřed přírody. Byl to přesně ten balzám na nervy a rituál "vyčištění hlavy", který jsem již nutně potřebovala.

 

Číst dál: Dovolená na chatě s těmi, co máme rádi

Štěňátka Golden Retrievera z CHS Sněžná tlapka

26.08.2011

 

Chovatelská stanice Sněžná tlapka stále nabízí stěňátka Golden Retrievera s PP. Jedná se o pejsky odchované v rodinném prostředí s velkou láskou a péčí. Jsou zvyklá na běžný ruch a zvuky doma i na zahradě, kterou mají také k dispozici.

Číst dál: Štěňátka Golden Retrievera z CHS Sněžná tlapka

psaní od Daggiho a Mii kamarádky Kiminky

09.08.2011

Od Kiminky, dcery mojí blízké kamarádky , jsme dostali krásný obrázek. Kim dokonce složila Daggimu básničku. Moji psi mají Kimi moc rádi, Mia jí ochotně nosí všechny hračky a dává pacičky na povel. Daggísek si zase užívá drbání a mazlení.

 

Číst dál: psaní od Daggiho a Mii kamarádky Kiminky

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele