45. Podbrdská krajská výstava psů - Rokycany

12.06.2010

 

Dnes jsme se vydali stejně jako loni na Krajskou výstavu psů do Rokycan. Tato výstava bývá jednou z těch, které si člověk jede skutečně užít a vychutnat. Je zde skvělé prostředí a zázemí, výborná organizace a ani letos nebylo organizátorům akce co vytknout.

Naopak bylo co chválit. Nechyběly stužky, diplomy, poháry, čísla s pořadím, dárečky od sponzorů. Tuto výstavu všem vřele doporučuji, propozice, přihlášky, informace a fotogalerie z uplynulých ročníků najdete po kliknutí zde.

V kruhu číslo 3, kde posuzoval pan Vladimír Adlt (CZ) se posuzovalo celkem 16 plemen psů, včetně našich Golden retrieverů. Goldeni přišli na řadu až jako poslední, tudíž kolem poledne, kdy už sluníčko naplno zářilo a žhnulo. Jako první z naší party nastoupil do třídy pracovní Daggi spolu s Bastíkem a Porthoskem. Daggi svoji třídu vyhrál, získal titul V1 Vítěz třídy a následně i titul Krajský vítěz. Tímto si obhájil loňské skóre. Posudek od pana Adlta najdete jako tradičně v submenu Daggi - Výstavy, nebo jednoduše po kliknutí zde.

 

Daggi as show winer

 

Dále se po výstavním molu prošla Saša, ve třídě dorostu. Jako VN1 se zde umístila Anežka Helza, Sašenka obsadila krásné místo VN 2. Navíc prokázala svůj 4kový nosík, když před altánkem pana Adlta vyčmuchala nějakou ňamku.

 

sasa-rok

 

Do třídy mladých nastoupila naše kamarádka Cheryl od Hradu Veveří. Moc krásně se s pánečkem předvedli a právem svoji třídu vyhráli. Konečné skóre bylo V1 Vítěz třídy. Cheryl si odpoledne zaběhala v soutěži o Nejlepší mládí Rokycan, kde se dostala i do užšího výběru. Máme z nich velkou radost a gratulujeme!

 

cheryl-rok

 

Ve třídě pracovní se předvedla Martička. Marta byla veselá, odpočinutá, protože se během dopoledne ve stínu vyspinkala dorůžova, zatímco ostatní zlobidla se neustále okusovala a skotačila. Martička obsadila krásné první místo, tedy V1 Vítěz třídy.

 

rokycany-370-martha

 

Jako poslední z našeho teamu nastoupila na výstavní molo Abinka. Abi se panu Adltovi moc líbila, dostala krásný posudek a umístila se jako V1 Vítěz třídy, dále porazila vítězku třídy pracovní Wekru z Vlčích luk a získala také titul Krajský vítěz. Abi tedy také obhájila výsledek z loňského roku, gratulujeme!

 

abi-rok

 

Následovalo nekonečné čekání na odpolední soutěže. Nekonečné kvůli úmornému vedru, kdy jsem sama konstatovala, jaký to mám zvláštní koníček. Být tak někde u vody... Dlouhou chvíli nám pomohla krátit malá princezna, která se zabydlela v našem přístřešku spolu s Daggim.

 

child

 

Také náš nový kamarád královský pudl Ford si vedl skvěle. Svoji třídu mladých vyhrál (V1 Vítěz třídy) a v odpoledních soutěžích o Nejlepší mládí Rokycan se dostal také do užšího výběru. Lído, moc gratulujeme, jen tak dál!

 

ford-rok

 

S Daggim jsem nastoupila do poslední odpolední soutěže o Vítěze Rokycan s tím, že Goldeni se do úplného finále spíše nedostávají a tak si alespoň s radostí vyzvedneme v kruhu pohár Krajský vítěz. Jaké bylo moje překvapení, když si pan rozhodčí Daggiho hodně prohlížel a bylo vidět, že ho zaujal a vybral nás do užšího výběru. Když komentátorka celé akce vyhlásila, že má pan rozhodčí jasno, a že Vítězem Rokycan psem se stává krásný zlatý retriever ... já jsem chvíli jasno neměla :o) Jak nejsem na takové finále zvyklá, čekala jsem na pár vteřinek, kde teda nějaký ten retriever vyběhne ... aha, oni myslí nás ... jupí. Do soutěže o Vítěze Rokycan fenu nastoupila Abi s Anetkou. Pan rozhodčí vybral fenu Entlebušského salašnického psa Destiny from Balihara ranch. S tou se pak utkal Daggi v běhu i postoji o celkového Vítěze Rokycan, tedy vítěze 45. Podbrdské krajské výstavy v Rokycanech ... a VYHRÁL!!!

 

with judge

 

Daggi dostal nádherný pohár (celkem 3 krásné poháry), pytel granulek a panička výcvikářskou bundu od sponzora.

 

poháry

 

Děkujeme všem za podporu a držení palců a také všem srdečně gratulujeme k dosaženým úspěchům. V neposlední řadě děkuji také Lence Formanové (CHS Apraxia Felon), která přijela držet palce a byla nám milou společností. Několik fotek jsem nahrála na rajče, podívat se na ně můžete po kliknutí zde. Šárky větší album najdete zase tady.

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele