Malé ohlédnutí za rokem 2010

30.12.2010

 

Konec roku se nachýlil a mě přepadá nutkání bilancovat, co rok 2010 přinesl a co si na oplátku zase vzal.

 

 

07.01. 2010 oslavil Daggi (CH CZ Easy To Be Santana Golden) 3. narozeniny. Přes zimu zmohutněl a dospěl, troufám si říct, že z něj vyrostl krásný pes. 23.01.2010 jsme v naší přátelské smečce uvítali goldení štěňátko Sašu (Velvet Charm Supreme Star) z Maďarska, z které je nyní nádherná psí slečna. Začátkem února jsem s Daggim zahájila naši výstavní sezónu akcí DUO CACIB v Brně. Začátek to nebyl zrovna nejlepší. Daggi si cestou na výstavu udělal výron na pacičce, kulhat mi však začal až během předvádění v kruhu. Tím jsme si vysloužili známku Dobrou a otrávené tvrzení rozhodčího, že pes jednoznačně kulhá. Z obojího jsem byla v šoku. Pacičku Daggimu prohlédla a prohmatala hodná teta Libuška. Daggiho jsem se rozhodla druhý den nevystavovat a drželi jsme palečky kamarádkám Anetce s Abinkou a Libušce s Jillinkou. Obě holky dopadly výtečně. Děkuju za milou společnost a jinak příjemně strávený víkend holky.

Pacička se naštěstí během několika dnů zahojila. Následovala řada výstavních víkendů v milé společnosti kamarádek a jejich pejsků. V květnu absolvoval Daggi úspěšnou premiéru v polsku na XXXV Karkonoska wystawa psów rasowych - Jelenia Góra, kde třídu pracovní vyhrál s titulem CWC a stal se tak oficiálně čekatelem polského šampiona krásy. Jen o týden později v Litoměřicích zvítězil na mezinárodní výstavě s tituly CAC a res. CACIB a splnil tak poslední podmínku pro udělení titulu Šampion krásy ČR. Následovala řada vítězství, kterými mi můj úžasňák udělal ohromnou radost. Velice jsem si užila jeho výhru na Krajské výstavě v Rokycanech, kde obhájil Vítěze třídy a Krajského vítěze z loňského roku a navíc přidal i titul Vítěz 45. Podbrdské krajské výstavy v Rokycanech.

V červnu jsem se se svojí kamarádkou a kolegyní z práce Katkou zůčastnila 1. Dne RK CZ na zámku Kačina u Kutné Hory. Zastupovali jsme zde firmu Genomia s.r.o. a její partnerskou laboratoř DAJBYCH SLOVAKIA, s.r.o. Přímo na místě jsme nabízeli odběry vzorků na genetické testy za zvýhodněné ceny a odpovídali na dotazy chovatelů ohledně onemocnění samotných i způsobu odběru vzorků. Ráda bych poděkovala slečně Radce Bursíkové za spolupráci a pochválila RK CZ za nápad samotný a organizace celé akce. Přála bych chovatelům více takových akcí a klubu větší účast.

10.07.2010 se moje smečka rozrostla o nádhernou a roztomilou goldení holčičku Miu (Respectable´s Charmeuse), pro kterou jsem si jela do Rakouska s kamarádkami Alenou a Terezkou, kterým ještě jednou moc děkuju! A během stejného víkendu se smečka ještě rozšířila o fenečku Claru (Malorca Misantos) kamarádky Lenky. Clárka je jen o dva dny starší než moje Mia. A aby přírůstků nebylo málo, uvítali jsme ve smečce ještě jednoho goldeního klučíka Tamíčka (Absolute Miracle Grand Illusions), který je synem Abinky mojí kamarádky Anetky. Všem přeju hodně zdraví a štěstí!

Na podzim jsem se se svými psy přestěhovala do Plzně. Život se nám hodně změnil a nejcitlivěji to vnímal samozřejmě Daggi. Snažila jsem se jim ten přechod co nejvíce usnadnit za velké podpory mého okolí, kterým vděčím za mnohé. Mia mezitím neskutečně vyrostla a stává se mi z ní také slečinka. S Daggim tvoří nerozlučnou dvojici, ti dva se skvěle doplňují a věřím, že jsou šťastní. Den po stěhování jsme si od krabic a vybalování odskočili na Krajskou výstavu v Plzni na Doubravce. Daggi zde vyhrál Krajského vítěze a přidal 3. místo VIII. FCI skupiny. Nebo-li, Daggi je letos dvojnásobným Krajským vítězem 2010. Mia zde měla svoji výstavní premiéru ve třídě štěňátek. Umístila se jako Velmi nadějná 2, hned za svojí kamarádkou Clárkou. S Daggim jsem měla na podzim v plánu řadu loveckých zkoušek. Stěhování nám to však překazilo.

Vyhlídky na rok 2011:

V příštím roce bych ráda vystavovala Daggiho i Miu. Budu tedy s mojí fenečkou pilně trénovat výstavní postoj a předvádění v pohybu. S Daggim bych ráda dojezdila Polského šampiona krásy. S Miou nás čekají v květnu RTG u MVDr. Šebka. Také Miu nechám vyšetřit na oční vadu PRA formu PRCD. Pak bych s ní ráda úspěšně složila OVVR a možná i zkusila další zkoušky ještě na podzim. Budu se snažit více fotit a častěji aktualizovat a omlouvám se, že jsem to od poloviny roku tak šidila. Polepším se!

V neposlední řadě bych všem ráda poděkovala.

Speciální díky patří Anetce a Abince za milou společnost a odvoz na výstavy, držení palců, focení, návštěvy, procházky, společná stříhání pejsků. Další veliké díky patří kamarádce Aleně a Daníčkovi, Martičce a Sašence také za milou společnost, odvoz na výstavy, za velikou podporu, společné procházky, telefonáty a mile strávené chvíle. Další díky patří Lence a Trixi, Felon a Clárce, která na nás taky vždycky moc myslela a držela palečky, když mohla, tak fotila, jako nejlepší reportér co znám =) Ráda bych poděkovala i bývalému příteli Mírovi, který mi dával prostor pro můj životní styl (koníčkem to nazvat nemohu) a sice vše spojené s Daggim (výstavy, tréninky na zkoušky, stříhání goldíků, psí telefonáty, psí návštěvy, dlouhé procházky ...), přestože to bylo často na úkor společně stráveného času. Děkuji i všem ostatním, které jsem zde nejmenovala. Velké díky patří také kamarádce Šárce a Barneyskovi.

Do nového roku přeju všem hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky.

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele