Hon na kachnu

31.10.2010

 

Mia se s kachnou seznámila, když jí byly 3 měsíce. Můj známý myslivec mi tenkrát večer přivezl ještě teplou kachnu z honu. Jaké pro mě bylo milé překvapení, když Mia nelenila a popadla čerstvou teplou kachnu nadšeně do plné mordy a začala s ní pašákovat po obýváku.

 

 

Nosila se důležitě jako madam a vychloubala se mě, Mírovi, Daggimu i myslivci, jakou to má krásnou voňavou záležitost v tlamičce.

Druhý den jsem jí ještě zkusila nechat dohledat již vychladlou kachnu na louce. Miu dohledávky baví a kachnu mi nadšeně přinesla. To moje roztomilé zviřátko mě nepřestává překapovat. Doufám, že jí chuť do práce a láska k aportu všeho druhu vydrží.

 

Dnes se nám však ozvala kamarádka Lenka z Radobyčic (CHS Apraxia Felon), která také dostala kachnu a pozvala nás na mini juniorský trénink se svýma fenkama. Odpoledne jsme vybrali šikovný terén a v něm nastražili kachnu. první šel na dohledávku Daggi. Hezky jsmese lekla, když vedle něj vyskočil srnec. Daggi je však ovladatelný a nepronásleduje zvěř, takže jej pouze prověřil pohledem a pokračoval úspěšně v dohledávce kachny. Docela by mě zajímalo, jak by reagovala ve stejné situaci Mia. Ta šla na řadu hned po Daggim a po jeho vzoru krásně dohledala a také bez dalšího povelu přinesla kačenu a odevzdala ji s předsednutím. Mia je taková malá raketa, takže nebyl pro Lenku vůbec lehký úkol ji vyfotit při práci. Když už se jí podařilo zachytit celou Miu na fotce, byla většinou rozmazaná. Pak se postupně vystřídala i Clárka a Trixi s Felon. Po úspěšném dopátrání 5 x náhodně zatoulané kachny :o) dostali psiska volno a mohli se vydovádět po svém. Večr ti moji padli za vlast hned po večeři.

 

snimek-066daggi

 

snimek-068mia

 

snimek-070mia

 

snimek-075felon-clara-trixa

 

snimek-077daggi-mia

 

snimek-090clara

 

snimek-102trixa

 

snimek-111felon

 

snimek-135daggi-mia-clara

 

snimek-141mia

 

snimek-148clara-mia

 

snimek-153mia-clara

 

snimek-168m-f-t-d-c

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele