Mia 4 months

12.09.2010

 

Dnes slaví Mia 4 měsíce. Zdá se mi neuvěřitelné, že už ji máme 2 měsíce doma berušku. Baví mě sledovat jak roste a mění se mi před očima. Mia už vyměnila přední zoubky za dospělácké, na hřbetě má delší a hrubší srst. Na procházkách je ten správný živel. Lítá jako tryskáč a je mrštná.

 

 

Zároveň však stíhá sledovat všechny zajímavé čmuchy, hlavně u potoka, kde jsou kachny a v lese. Velkou radost mi dělá svým radostným aportem. Mia nosí cokoliv, 500 g dummy bez i se srstí z králíka, srnčí běh, hračky, míče, klacíky. Každé ráno každému přinese spoustu takových "dárečků" a my neděláme nic jiného než chválíme Miu pořád dokola. V týdnu přinesla plyšáka dokonce i zvonícímu budíku na posteli, kde už nikdo neležel. A samozřejmě i před budíkem se vlnila a povídala, že mu jako nese ten super aportík. Takovou jí zbožňuju nejvíc, mazlíka. Fascinuje mě, jak je na jednu stranu temperamentní a v zápětí se dokáže přepnout do klidového mazlícího režimu a naprosto se v náruči odevzdá a uvolní.

 

mia-postoj

 

A co má Mia ráda?

Asi nejvíc miluje mě a Daggíska (svoji smečku), na dalším místě je určitě jídlo :o)

Mia vždy obsah své misky vdechne a pak čekáme několik minut, než se dokrmí Daggi, který si papání vychutnává a nehltá. Jinak naše slečna má ráda masíčko, ovoce (dokonce včetně citronu), zeleninu, jogurtík, granulky, piškotky a sušená masíčka.

Pak má ráda hraní, jako správné mrně, hraje okusovanou s Daggim, na schovku s Daggim (to zase baví sledovat mě), lumpačení s hračkama a přinášení hraček, přetahování o hračky s Daggim a paničkou (ve třech je to větší legrace).

Na procházce ji baví běhat jako závodní koník, setkání s psími kamarády, vyčmuchat kde jsou kachny na potoce a sledovat je ve vzduchu, hledat paničce ztraceného dummíka (pochopitelně na minivzdálenost), plavat ve vodě, skákat ve vodě na Daggiho, štěkat na všechno a na všechny (když se jí chce), pomazlit se s dětmi ...

 

mia-volny-postoj

někdy trénujeme i volný postoj :o)

 

daggi-3-years

Daggi v postoji (3 roky)

 

daggi-free

Daggi ve volném postoji (3 roky)

 

provokacka-mia

Mia s kamarádkou Sárou (čokoládová kříženka labradora)

 

provokacka-2

Mia poňouká Sáru ke hře s míčem

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele