Genomia s.r.o.

02.11.2009

V naší domácnosti nastala další významná změna. Panička změnila zaměstnání. Nyní pracuje v laboratoři firmy Genomia s.r.o., firmy, která nabízí různá genetická vyšetření pro lidi, psy, kočky, ptáky a skot. Panička i její okolí říká, že to je práce dělaná přímo pro ni.

genomia-logo

genomia

Společnost Genomia s.r.o. se zabývá laboratorní genetickou analýzou. Laboratoř sídlí v nové budově Vědeckotechnického parku na Borských polích v Plzni. Laboratoř společnosti Genomia je nestátním zdravotnickým zařízením (IČZ 44929000). Laboratoř je členem ISAG, International Society for Animal Genetics (Mezinárodní společnosti pro genetiku zvířat). Laboratoř Genomia úspěšně splnila požadavky normy ISO 17025 a prošla externím auditem Českého institutu pro akreditaci. Tím se laboratoř stala akreditovaným subjektem.

Genomia je zkušební laboratoř akreditovaná ČIA pod číslem 1549.

Genomia je akreditovaná veterinární genetická laboratoř!

Genomia je jedinou laboratoří v Evropě, která má k 26.3.2009 akreditaci pro kočky na PKD a pro psy na CEA, cystinurii, CSNB, MDR1, fukosidosu.

Chcete-li se podívat, jaká další vyšetření Genomia nabízí, klikněte prosím zde.

Dále mám dobrou zprávu pro všechny chovatele a milovníky pejskaře ohledně možnosti vyšetření PRA-prcd (progresivní retinální atrofie, forma prcd). Genetické testování progresivní retinální atrofie, formy prcd, vykonává slovenská laboratoř Dajbych Slovakia. Diagnostickou metodou je stanovení mutace G/A 1298 v psím genu prcd. V některých státech světa je toto vyšetření patentované, např. v USA, Evropské unii. Naštěstí v Evropské unii platný Evropský patent EP1609876 – Identification of the gene and mutation for progressive rod-cone degeneration in dog and method for testing same – byl uznaný ve všech navrhnutých státech kromě Litvy, Rumunska, Slovenska, Řecka a Islandu.

Nejznámější laboratoř vyšetřující PRA-prcd je americká laboratoř Optigen, vlastnící též výše zmíněný patent na toto vyšetření. Je nutné poznamenat, že díky monopolu, který mu patent v některých zemích zajišťuje, jsou ceny Optigenu značně nadsazené.

Laboratoř PrcdTest vznikla jako pobočka české genetické laboratoře Genomia s.r.o. na Slovensku. Laboratoř Genomia nesmí z důvodu platnosti evropského patentu EP 109876 kterého, držitelem je Cornell Research Foudation,INC, vyšetřovat PRA-prcd na území České Republiky. Proto byla založena pobočka laboratoře na Slovensku, kde tento patent neplatí.

Cena testu je 70€ za 1 test, dále poskytujeme množstevní slevu od pěti testů 15 %.

Laboratoř přijímá vzorky z celého světa, nejen ze Slovenska.

Vzorky se posílají poštou na adresu...
DAJBYCH SLOVAKIA, s.r.o.
P.O.BOX 38
040 13 KOŠICE
Sběrné místo vzorků pro Českou republiku je Genomia s.r.o.!

S dotazy ohledně vyšetření se můžete obrátit na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , nebo na moji paničku, která vám ráda poradí a pomůže.

Kontaktní údaje:

Genomia s.r.o.                                                                                                   Dajbych Slovakia, s.r.o.

Teslova 3                                                                                                           P.O.BOX. 38

301 00 Plzeň                                                                                                       040 13 Košice

 

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele