trénink s Alenou a Martičkou

14.08.2009

Po delší pauze jsme s kamarádkou Alenou Janákovou našli volné odpoledne a mohli jsme se sejít. Tentokrát přijela Alena (CHS Golden Martha) s Martičkou (Blue Martha Santana Golden) k nám domů. Daggi byl nadšený, již ráno jsem mu prozradila, že holky přijedou a on je netrpělivě vyhlížel.

 

Potom, co se Daggi s Martičkou přivítali a paničky si vychutnali kávičku, jsme vyrazili k nedalekému rybníku zvanému Drahotínský, kde je letos krásné rákosí. Daggi s Martičkou začali slíděním v rákosí. Jako tradičně se sluníčko hodně snažilo a bylo pěkné vedro. Obdivovala jsem oba psy, jak neúnavně prohledávali rákosí a porost před ním ve snaze najít kačera, museli neustále vyskakovat, což pro ně muselo být dost fyzicky náročné, jako ostatně vždy v rákosí. Před rákosím byl ještě pořádný kus vysoké trávy s bodláky a svízelem. Daggiho jsem musela pobízet, aby šel hlouběji do rákosí a celé ho prohledal. Slídění v rákosí, jsme totiž zatím zkoušeli asi počtvrté, takže to nemáme tolik zažité. Jakmile si však Daggi uvědomil, co po něm chci, pracoval krásně. O kus dál jsme zase nechali nejdřív Daggiho, potom Martičku vypracovat dohledávku kachny v rákosí. Oba šikulové kačera našli a přinesli.Po delší pauze jsme s kamarádkou Alenou Janákovou našli volné odpoledne a mohli jsme se sejít. Tentokrát přijela Alena (CHS Golden Martha) s Martičkou (Blue Martha Santana Golden) k nám domů. Daggi byl nadšený, již ráno jsem mu prozradila, že holky přijedou a on je netrpělivě vyhlížel. Potom, co se Daggi s Martičkou přivítali a paničky si vychutnali kávičku, jsme vyrazili k nedalekému rybníku zvanému Drahotínský, kde je letos krásné rákosí. Daggi s Martičkou začali slíděním v rákosí. Jako tradičně se sluníčko hodně snažilo a bylo pěkné vedro. Obdivovala jsem oba psy, jak neúnavně prohledávali rákosí a porost před ním ve snaze najít kačera, museli neustále vyskakovat, což pro ně muselo být dost fyzicky náročné, jako ostatně vždy v rákosí. Před rákosím byl ještě pořádný kus vysoké trávy s bodláky a svízelem. Daggiho jsem musela pobízet, aby šel hlouběji do rákosí a celé ho prohledal. Slídění v rákosí, jsme totiž zatím zkoušeli asi počtvrté, takže to nemáme tolik zažité. Jakmile si však Daggi uvědomil, co po něm chci, pracoval krásně. O kus dál jsme zase nechali nejdřív Daggiho, potom Martičku vypracovat dohledávku kachny v rákosí. Oba šikulové kačera našli a přinesli.

 

 

Martha

Následovala pauza na koupání, volnou zábavu a hrátky s dummíky.

 

Martha with dummy

 

Daggi with dummy

 

Přesunuli jsme se nedaleko rybníka na pole, kde Alena nachystala Daggimu dohledávku pernaté. Daggiho dohledávky baví a přestože se chvíli po zadání povelu "hledej" vynořilo vedle pole na cestě pět ukřičených dětí, Daggi hledal dál, až bažantici našel a hrdě přinesl.

 

Daggi and bird

 

Ještě jsme si vyzkoušeli marking, ten se Daggimu také povedl.

 

Daggi and his marking

 

Daggiho jsem odložila a šla se věnovat také Martičce, aby jí to nebylo líto. Martička si vyzkoušela marking, se kterým si také hravě poradila.

 

Martha and her marking

 

Alena and Martha

 

Cestou k autu jsme ještě nechali naše plaváčky vykoupat, hodili jsme jim několikrát dummíky do rákosí a do vody a spokojení jsme jeli domů. Daggiho jsem doma vykoupala pořádně šamponem a kondicionérem, pak spokojeně pln zážitků usnul. Svojí večeři však nezaspal :o)

Děkujeme za příjemnou návštěvu a za propůjčení pernatých potvůrek.

Více fotek z našeho skvělého odpoledne si můžete prohlédnout na "rajčeti", přímo po kliknutí zde.

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele