návštěva v Kozolupech, výlet na Buben :o)

09.08.2009

Minulý týden jsem s Daggim strávila u svých rodičů a brášky Vašíka. Každý den byl plný výletů, návštěv a zajímavostí. S Vendíkem jsme chodili k řece Mži provětrat dummíky a Daggiho, navštívili jsme několik známých a domluvila jsem Daggimu rande s krásnou fenečkou Tracy (Energy Dance Brdské zlato).

Tracynka je taková malá provokatérka, je to ještě hravé mládě. Jako správný retriever je milovnicí vody, což předvedla na cestě k lesu mezi poli, kde nevynechala ani jednu louži, v každé musela vyválet svůj kožíšek. Daggi vedle ní na fotkách září čistým kožíškem :o) (pro ulehčení orientace na fotkách na "rajčeti). Na procházce si oba hafani vyzkoušeli dohledávku dummíků ve vysokém porostu, marking a chování po výstřelu. Protože se sluníčko hodně činilo a bylo neskutečné vedro, zakončili jsme procházku u vody. Vzali jsme Daggiho a Tracy k jezu řeky Mže, kde se parádně vydováděli, vykoupali a předváděli se jeden před druhým jak umí aportovat. Na fotky z návštěvy u mojí rodinky a z procházky s Tracy se můžete podívat na "rajčeti", tedy přímo po kliknutí zde.

 

Ve čtvrtek jsme měli s bráchou v plánu procházku krásnou trasou na zříceninu hradu Buben. Cesta se klikatí podél řeky Mže, stínem stromů, chatovou oblastí, místy je uzounká cestička vedle níž je příkrý sráz do řeky. Právě v tomto místě se mi přihodila nepříjemnost. Přes tu úzkou cestičku totiž na jednom místě protékal nějaký pramínek vody a cestu dost rozmáčel, v tomto úseku byl i vodou zmožený kus dřeva, ne příliš důvěryhodný. S Daggim jsem tedy tento úsek obešla méně rozmáčenou částí. Měla jsem však plné ruce díky dummíku a foťáku, tak jsem chtěla dummík odhodit na cestu. Jen lehce jsem jej poslala na cestu, jenže potvora šišatá udělal ještě jednu obrátku a už se kutálel přímo dolů ze srázu. Daggi moje počínání sledoval a než jsem cokoliv stihla vyslovit či udělat, už hnal dolů za dummíkem, dummík chňapnul v prostředku a vynesl ho přes popadané stromy a hodně strmý kopec bez zaváhání mě, nemehlu. Jak já se o něj bála, aby si neublížil a on závislák na dummmíkách ani nezaváhal. Je to můj hrdina. Za odměnu dostal pořádnou dávku ňaminek naráz, aby si doplnil energii na další cestu. Na Bubnu bylo krásně, potkali jsme tam nečekaně naše kamarády, udělali jsme několik fotek a vyrazili ještě k nedalekému mlýnu. S radostí jsem klukům oznámila, že na ukazateli je Hracholuská přehrada 1,5 km, jestli si cestu malinko neprotáhneme. Jenže Daggi i Vašík na mě pohlédli takovým prosebným pohledem, že jim už to teda vážně stačí a chtějí domů. S několika zastávkami u řeky jsme tedy vyrazili domů. Sotva jsme přišli domů, oba kluci okamžitě usnuli a já jsem mezitím nahrála fotky na "rajče", kdo má chuť, nechť se na ně podívá po kliknutí přímo zde.

V pátek jsme se s Daggim vrátili domů k pánečkovi, kde na nás čekalo překvapení. Na víkend přijela holčička Klárka, dcerka našich rodinných přátel. Dagginek z ní byl nadšený, všude jí doprovázel a dělal s ní lumpárny, užíval si drbání na bříšku a mazlení. V neděli si pro Klárku přijela maminka spolu s Klárčinými sourozenci dvojčátky Adélkou a Mišákem. O víkendu jsme ještě stihli navštívit babičku a její chlupáče jezevčíka Maxíka a japan-china Dina (Dino pod Rozhlednou).

ochutnávka fotek ze zmíněných akcí :o)

 

s Vasikem

 

golden daggi

 

Daggi a Tracy

 

daggi na bubnu

 

klara a daggi

 

deticky

 

dino a daggi

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele