Povánoční radobyčická procházka

28.12.2012

 

Po dlouhé době jsme se zase sešli celá parta na naší oblíbené "velké" louce. Přišla kamarádka Lenka (CHS Apraxia Felon) a kamarádka Alča (CHS Golden Martha). Psiska se vylítala a vydováděla dosytosti. Na začátku cesty našla Mia na poli plyšového tučňáka. Měla z úlovku takovou radost, že jej tahala celou procházku s sebou. Teď je plyšák vypraný a visí na sušáku, neměla jsem to srdce ho tam nechat, když jej přinesla až k autu.

 

Číst dál: Povánoční radobyčická procházka

Veselé Vánoce všem

24.12.2012

 

Všem našim přátelům a známým přejeme šťastné a veselé Vánoce =)

 

We wish merry christmas for all our friends =)

 

Číst dál: Veselé Vánoce všem

Axikola a její RTG =)

21.12.2012

Dnešní magický datum nám přinesl skvělou zprávičku. Axikola Ora Amiko ze spojení Cherryl od Hradu Veveří a Ch CZ Easy To Be Santana Golden má vyhodnocené RTG kyčlí a loktů. Psaní od pana MVDr. Šebka dorazilo právě včas, jako ten nejlepší dáreček.

Číst dál: Axikola a její RTG =)

Vrh "A" Ora Amiko slaví 1. narozeniny

28.11.2012

Rok se s rokem sešel a musím říct, že to neuvěřitelně uteklo. Malí kulíšci maminky Cherryl (Cherryl od Hradu Veveří) a Daggiho (Ch CZ Easy To Be Santana Golden) z chovatelské stanice Ora Amiko slaví své první narozeniny.

Číst dál: Vrh "A" Ora Amiko slaví 1. narozeniny

Mia se stala Vítězem KPZ v Hrádku u Rokycan a získala další titul CACT

27.10.2012

Ani tento víkend jsme nelenili a vydali se do terénu. Konkrétně na Klubové podzimní zkoušky do Hrádku u Rokycan, které byli současně posledními zkouškami pořádanými Retriever Klubem CZ v tomto roce. O zkoušky byl velký zájem, rychle byly obsazeny.

Číst dál: Mia se stala Vítězem KPZ v Hrádku u Rokycan a získala další titul CACT

Jak jsme sbírali první zkušenosti na Národním field trialu

20.10.2012

 

Tentokrát jsme se vydali odvážně nazkušenou na Národní field trial na Konopiště. Přestože vím, že zatím nemáme tak bohaté zkušenosti, abychom mohli na trialu bodovat, chtěla jsem si jej zkusit. Ono je totiž úplně jiné číst si zkušební řád a zažít si zkoušky na vlastní kůži i s jejich atmosférou, která je právě u field trialu podle mého názoru také rozhodující. Samotné aporty jsou takové, jak je nastaví rozhodčí, tedy záleží jen na nich, skrz jaké překážky psa pro aport nechají vyslat a do jaké vzdálenosti, pod jakým úhlem.

Číst dál: Jak jsme sbírali první zkušenosti na Národním field trialu

CACIB dog show Wroclaw

29.09.2012

 

Máme za sebou další zajímavý výlet ve stejné sestavě, jako na Slovensko =) Tentokrát jsme ale ujeli pouhých 849 km. A kam, že jsme se tentokrát vydali pokoušet štěstíčko?

XX. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Wroclaw, která se konala 29.09.2012 na olympijském stadionu za slunného počasí. Golden Retrievery posuzoval pan Petr Řehánek (CZ).

 

Číst dál: CACIB dog show Wroclaw

Registrace CHS =)

17.09.2012

 

Dnešním dnem jsme se nesmazatelně zapsali na seznam mezinárodně chráněných chovatelských stanic pod FCI. Naše chovatelská stanice golden retrieverů "Charmeuse Fairytale" byla zaregistrována pod číslem 779/12.

 

Číst dál: Registrace CHS =)

Co pořád děláme =)

09.09.2012

 

Zdravím návštěvníky našich stránek. Po delší odmlce se zase hlásíme. Jelikož jsem selhala jako manažer našeho týmu, propásli jsme letos Podbrdský pohár a Západočeské derby. Oboje jsou dvoudenní zkoušky a chtěla jsem je letos s Miou (Respectable´s Charmeuse) zkusit. Bohužel už byly obsazené. Slibuji, že si termíny příští rok lépe ohlídám.

Číst dál: Co pořád děláme =)

WT CUP Hluboká 2012

11.08.2012

 

O víkendu se konaly Working testy v krásném okolí zámku Hluboká pod záštitou Retriever Sport CZ. Chtěla jsem si s Miou (Respectable´s Charmeuse) zasoutěžit a zjistit, kde máme slabiny. Měli jsme obě velkou premiéru ve třídě puppy (E). Na výlet a jako talismany jsem vyvezla taky Daggiho a mojí mamku. Na místě srazu v Municích jsme byli jako první, až jsem byla trochu nervózní, jestli čekám na správném místě =)

 

Číst dál: WT CUP Hluboká 2012

Our 1844 km long trip =)

20.07.2012

 

Když jsem se kamarádce Alče svěřila, že mám cukání zkusit štěstí na výstavě ve Veľké Idě u Košic, řekla mi: "Nó, ty jsi tedy dobrá." (ale myslela tím, že jsem blázen, jet takovou dálku kvůli výstavě) =D O to větší radost jsem pak měla, když se rozhodla, že pojede se mnou. Aby nebylo Daggimu doma smutno, a taky aby na nás dával pozor nějaký chlap, vyvezli jsme ho taky.

 

Číst dál: Our 1844 km long trip =)

KSZVP KCHLS Dobříš - Rosovice CACT

01.07.2012

 

Letos jsme se s Miou přihlásili na Klubové speciální zkoušky z vodní práce pořádané Klubem chovatelů loveckých slídičů. Byla neděle ráno, 1. července, začínal tropický den a naše posádka neohroženě vyrážela vstříc dobrodružství a novým zážitkům a zkušenostem. Jsem moc ráda, že se mnou jela moje kamarádka, psychická podpora, coach a dvorní fotografka Alča (CHS Golden Martha) se svojí fenečkou Sašou (Velvet Charm Supreme Star). Parťáci díky =)

Číst dál: KSZVP KCHLS Dobříš - Rosovice CACT

NVP Klatovy a Daggískovy dětičky

30.06.2012

 

V sobotu nezahálela Daggiho štěňátka z vrhu A chovatelské stanice našich přátel Ora Amiko (Cherryl od Hradu Veveří + Ch CZ Easy To Be Santana Golden). V Klatovech se konala národní výstava psů. Původně jsem měla v plánu jet se na tuto výstavu alespoň podívat a fandit, ale nakonec jsem zůstala doma. Chtěla jsem dohlížet na Miu, aby byla v klidu a nabrala síly na druhý den, kdy nás v perném dnu čekaly zkoušky z vodní práce.

 

Číst dál: NVP Klatovy a Daggískovy dětičky

1. narozeniny Vrh "A" Sněžná tlapka

27.06.2012

 

27.06.2011 spatřilo světlo světa 6 krásných štěňátek a sice vrh "A" chovatelské stanice Sněžná tlapka. Maminkou štěňátek je Kathy z Měsíčních plání a hrdým tatínkem Ch CZ Easy To Be Santana Golden. Přejeme Daggískovým prvním psím dětičkám krásné první narozeniny =)

 

Číst dál: 1. narozeniny Vrh "A" Sněžná tlapka

Klubová výstava retrieverů Konopiště RK CZ

17.06.2012

 

Nedělní Klubová výstava RK CZ již probíhala za teplotně příznivějšího počasí. Bylo lehce pod mrakem a dokonce i na osvěžení lehce sprchlo. Ale dost o počasí, kvůli tomu zde přeci nejsme =D

 

Číst dál: Klubová výstava retrieverů Konopiště RK CZ

Speciální výstava psů Konopiště

16.06.2012

 

Hlásíme se z Benešova a přinášíme super novinku ze světa psího modelingu. Mia dnes zazářila ve třídě pracovní, z které si od Mrs. Margaret Woods (GB) odnesla krásný posudek a z celkového počtu sedmi fen hodnocení Výborná 1 CAC. Mia se tak stává čekatelkou českého šampiona krásy. Mám mooc velkou radost z té mojí holčičky. =)

 

Číst dál: Speciální výstava psů Konopiště

47. Podbrdská krajská výstava psů

09.06.2012

 

Dnes se v Rokycanech na letišti konala naše oblíbená krajská výstava psů a ani letos jsme zde nemohli chybět. Sešla se veselá parta a vyvezla jsem taky moji maminku. Počasí jako vždy vyšlo na výbornou, i když to v týdnu vypadalo na pořádný deštík. Organizátoři vše zvládli na jedničku.

Číst dál: 47. Podbrdská krajská výstava psů

Mia slaví své 2. narozeniny

12.05.2012

 

Zdá se mi neuvěřitelné, že jsou to dnes již 2 roky, co se v rakouském městečku Radsberg, v chovatelské stanici Respectable´s, narodilo mámě Shoně (Multi CH Very Hotshot du Pays de Boheme) a tátovi Eliotovy (Multi CH Ashbury Angel Heart) 9 kouzelných štěňátek, nebo-li vrh C. Ta nejkouzelnější fenečka s červenou stužkou, rozšířila naši smečku a vnesla do našeho života spoustu radosti. S radostí vzpomínám, jak jsme pro Miu jeli.

 

Číst dál: Mia slaví své 2. narozeniny

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele