Návštěva u štěňátek vnoučátek =)

06.06.2015

 

Konečně nám po všem shonu začala dovolená a mohli jsme vyrazit na návštěvu za naší psí rodinou - Chovatelskou stanici Ora Amiko. Daggiho manželka Cherryl a (novopečená maminka) dcerka Axikola nás už netrpělivě vyhlížely ze zahrady. Poseděli jsme ve stínu na terase a hodiny vyprávěli zážitky. Pohráli jsme si s chlupáči, rozdali pamlsky a došlo i na povinné skupinové focení. Axina byla chvílemi s námi a chvílemi u štěňátek. Jako vzorná mamina je chodila kontrolovat, krmit a omývat. Z malých chlupáčů jsme byla nadšená. Jsou to pořádní cvalíci, mají pro sebe spoustu mlíčka, tak hezky přibývají a prospívají. Jsou to pěkní čilouši, po porodní bedýnce se pěkně přemysťují a krásně se k sobě tulí. Mají světle zlaté kožíšky už od mala a hezký pigment nosíku a tlapek. Jsem zvědavá, jaký odstín kožíšku budou mít v dospělosti. Na závěr návštěvy, když byli dospělí chlupáči dost vydovádění z her, jsme vzali Miu a dědečka Daggiho domů ke štěňátkům, aby se s nimi také seznámili. Byla to prima návštěva, už aby bylo repete =)

Štěňátka z aktuálního vrhu "B" jsou obě zadaná. Jejich rodiči jsou: Axikola Ora Amiko & Bonett Bride to Dorado Blanco

 DSC 0346

Štěňátka "B" Ora Amiko

Více fotek štěňátek z prvního týdne najdete ve fotogalerii http://www.charmeuse-fairytale.cz/index.php/galerie/category/4-vrh-b-ora-amiko-tyden-1

Více fotek z návštěvy najdete níže =)

 

Číst dál: Návštěva u štěňátek vnoučátek =)

Štěňátka jsou na světě ♡

31.05.2015

 

Ráno mi přišla SMS od Aničky Nových: "Tak to bude asi dneska, Axina nežere (!) a funí. Teplota jí klesla včera a venku se nedá uhlídat s hrabáním děr."

Odpoledne následovala další zprávička: "Zatím slabé stahy nepravidelně. To jsou nervy!"

Večer už mi Nových volali přímo z porodní bedny, odkud jsem už zřetelně slyšela kníkat malého prvorozeného chlapečka s modrou stužkou. Pejsek se narodil ve 20.35 a vážil 515g. Jako druhá se narodila holčička v 21.22 a ta vážila 600gAxikola má můj velký obdiv, zvládla porod na jedničku a oba cvalíky přivedla na svět přirozeně. Takový je vrh "B" v chovatelské stanici Ora Amiko. Axikola byla ještě na kontrolním RTG. Veterinář potvrdil, že už další štěňátka v bříšku nemá. Štěňátka jsou hodně čilá a divoká. Axikola je vzorná maminka. Panička mi dnes hlásila, že se z porodní bedny ani nechce hnout a své dvě štěňátka s láskou opečovává. Novopečená babička Cherryl na vše dohlíží a pomáhá s olizováním. Kocour Tom si zase zvyká na štěněčí šrumec. Jako by tušil, že za pár týdnů bude mít se štěňátky ještě veselo, až ho začnou poznávat a prozkoumávat vše kolem.

 

Číst dál: Štěňátka jsou na světě ♡

Očekáváme porod - štěňátka "B" Ora Amiko

 30.05.2015

 

Termín porodu Daggiho dcery Axikoly Ora Amiko se kvapem blíží. Teplota Axikole již klesla a začala hrabat. Jsme moc napnutí a zvědaví, kolik štěňátek - Daggiho vnoučátek - se narodí. Nastávající mamině přejeme hladký porod. Rodiči štěňátek jsou "Axikola" Axikola Ora Amiko a "Rocky" Bonett Bride To Dorado Blanco.

Zájemci o štěňátko z tohoto perspektivního spojení kontaktujte prosím přímo chovatele Milana a Annu Nových na tel: +420 603 448 471 nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Litter B Ora Amiko 

Mia slaví 5. narozeniny

12.05.2015

 

Moje věčně usměvavé sluníčko Mia (Respectable`s Charmeuse) dnes slaví kulaté 5. narozeniny. 

Princezno Mienko, přejeme Ti spolu s pánečkem pevné zdraví, spoustu úsměvů a lumpáren s parťákem Daggískem , ať si s námi užíváš každou chvíli a nic Ti nechybí, ať jsi stále tak temperamentní/trhlá, protože Tě takhle zbožňujeme!

 

Všechno nejlepší také přejeme do rodné Chovatelské stanice Respectable`s (do Rakouska) sestřičce Capri (Respectable`s Caprice de Dieu), která je nastávající maminkou a ostatním sourozencům z vrhu C.

 

Letos dostala Mia speciální dárek. Přihlásila jsem nás na KVZPR =) Doufám, že budeme šikovné a sehraná dvojka jako v předchozích letech, i když jsme si dali neplánovaně takovou zkouškovou pauzu. Mia aporty miluje, nerozlišuje jestli se nosí dummy, zvěř, nebo klacík. Hlavně, že je co nosit pro radost paničky. Je to pro nás obě výzva, tak nám držte palce.

 

Mia

 

Číst dál: Mia slaví 5. narozeniny

Štěňátka budou, březost potvrzena!

27.04.2015

 

Od rána jsem byla jako na trní, držela jsem palce na nohách i na rukách. Až jsem se odpoledne konečně dočkala a dozvěděla se tu skvělou novinku. Axikola Ora Amiko je březí! Daggiho dcera včera absolvovala ultrazvuk, štěnískové jsou na cestě =)

Jsem moc ráda, že má Daggi své pokračovatele a stane se dědečkem. Štěňátka by se měla narodit na přelomu května a června. K odběru budou koncem července. Už teď se nemůžu dočkat, až si je budu jezdit mazlit a fotit. 

Rodiči štěňátek jsou:

Maminka: CH CZ Axikola Ora Amiko (Cherryl od Hradu Veveří & CH CZ Easy To Be Santana Golden) - HD A/A, ED 0/0, PRA-prcd:N/N, GR-PRA 1 N/N, GR-PRA 2 N/N, ICT-A N/N

Tatínek: JCh CZ, JCh HU, Ch HU, Ch CZ, InterCh. Bonett Bride to Dorado Blanco (MultiCh HCh, RoCh, HJCh, CZCh, CroCh Bossa Nova De Ria Vela & InterCh Spain/GBZ Ch GBZ Jch Portugal Ch Baron of Stanroph Du Domaine des Rives de L´Erde) - HD A/A, ED 0/0, OCD ramen negativní, PRA-prcd:N/N, GR-PRA 1 N/N, GR-PRA 2 N/N

 

Štěňátka budou mít výstavní i pracovní předpoklady. Oba rodiče mají skvělé zdravotní výsledky, všechna štěňátka budou prostá dědičných očních vad typických pro zlaté retrievery. Vážní zájemci mohou kontaktovat chovatelskou stanici ORA AMIKOhttp://www.ora-amiko.cz/  

Chovatelská stanice Ora Amiko sídlí na adrese:

Milan a Anna Nových
Krátká 248
330 01 Kyšice

Mobil: +420 737 104 302 nebo +420 603 448 471

Vrh H Respectable's Kennel

03.04.2015

 

Aby těch štěňátek nebylo málo (však je jaro), dnes byla nakryta Mii sestřička Capri, žijící v Rakousku v Mii rodné chovatelské stanici Respectable's. Rodiči vrhu "H" jsou

Internationaler Show Champion C.I.E., Österr., Slowen., Kroat. Jugend-Champion, Kroat. Show-Champion Respectable`s Caprice de Dieu "Capri" & 

Österr., Slowen., Kroat. Jugend-Champion, Zagreb Junior Winner 2013, Bundesjugendsieger 2013, qualif. Cruft`s 2014, Best Baby in Show ÖRC CSS Herberstein 2013  Prerogative of The Morning Valley "Marvin" . Více informací o tomto spojení naleznete http://www.goldendogs.at/wurfplanung_fr%C3%BChjahr_2015.htm .

 

Capri Festival 2014

Respectable`s Caprice de Dieu " Capri "

 

Číst dál: Vrh H Respectable's Kennel

Plánovaný vrh B v CHS Ora Amiko

28.03.2015

 

Nastal den "D" kdy Daggiho dcera, šampionka krásy ČR Axikola Ora Amiko,  jela za ženichem. Bylo to její první krytí a my moc držíme place, aby vše šlo hladce jako samotné krytí a my se v květnu dočkali Daggiho vnoučátek. Tatínkem štěňátek je krásný psík se skvělou povahou JCH CZ, JCH HU, CH CZ, CH HU, InterCH Bonett Bride to Dorado Blanco. Oba rodiče štěňátek mají HD A/A, ED 0/0. Více informací o nastávající mamince http://www.ora-amiko.cz/axikola-ora-amiko/ , více informací o tatínkovi štěňátek http://doradoblanco.cz/index.php/rocky.

 

Axikola a Rocky

Arčí Sněžná tlapka

25.03.2015

 

Daggiho syn Arčí Sněžná tlapka je věrnou kopií svého taťky =) Barva kožíšku, hlava a výraz určitě!

"A" Sněžná tlapka - Kathy z Měsíčních plání & Ch CZ Easy To Be Santana Golden

 

Arčí Sněžná tlapka

 

Arčí Sněžná tlapka 

 

 

Procházka kolem Čižic a Předenic s Terezkou a Alčou

15.02.2015

 

Valentýna jsme oslavili koupáním chlupáčů a následně jejich fénováním. To aby se dnes holkám líbili na předem domluvené procházce. 

15.02.15 - 3

parta hic - zleva: Andělka, Saša, Mia, za nimi: Martha a Daggi

 

Číst dál: Procházka kolem Čižic a Předenic s Terezkou a Alčou

Happy 8th Birthday Daggi

07.01.2015

 

Náš milovaný Daggísku,

přejeme Ti k Tvým krásným osmým narozeninám všechno nejlepší, ať jsi zdravý, hravý, upovídaný a paličtý ještě nejméně jednou tolik let =)

Pořádnou oslavu s partou (hic) psích přátel a s dortem a nějakou další hračkou ti dopřejeme o víkendu. 

Všechno nejlepší přejeme také všem Daggiho sourozencům z "vrhu E" Santana Golden.

 

Daggi

 

Jak si kdo ustele, tak si lehne =)

Pro pobavení přidávám bonusfoto z práce, aneb Daggísek pomocníkem.

 

Daggisek

sweet dreaming =)

 

Happy New Year 2015

 

01.01.2015

 

Všem lidem dobré vůle přeji, ať je rok 2015 obohatí o hezké chvíle, lásku, zážitky a poznání, ať si váží maličkostí a dokáží se radovat =)

 

Pour feliciter 2015

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Charmeuse Fairytale. Tvorba stránek pro chovatele